Search
Close this search box.

Mladý Čech vymyslel jedinečný koncept. Ľudia u neho platia za kávu dobrým skutkom

Libor je mladý podnikateľ, ktorý už vo svojich 17-tich rokoch rozbehol kulinársky portál TopRecepty.cz. Nakoľko zarába nad rámec svojho životného štýlu, rozhodol sa investovať časť svojho zisku do dobročinnosti. A tak vznikla DobroKáva, malý stánok na Zelném trhu v Brne, kde ľudia za kávu neplatia peniazmi, ale dobrými skutkami. Môžete si tu dať espresso, latté alebo kapučíno za jednoduchý sľub, že urobíte akýkoľvek dobrý skutok. Musí to byť však niečo, čo nerobíte bežne.

Inšpiráciu pre svoj projekt Libor našiel v knihe o Dalajlámovej mačke, ktorá sa zatúlala do kaviarne jedného mnícha. Ten miesto toho, aby ju vyhodil, ju začal kŕmiť a vytvoril jej miesto, čím inšpiroval aj ďalších ľudí v kaviarni. Vznikol tak teda nápad ponúkať kávu za dobré skutky. Dobrý skutok si môžete buď vymyslieť sami, vybrať z tabule pri stánku alebo si vylosovať z koláčikov s lístočkami. 

Minulý rok pojazdná kaviareň pripravila viac ako 12 000 káv za dobré skutky s celkovými nákladmi asi 500 až 600 tisíc korún. Tento rok sa Libor Hoření o náklady delí s ďalšími dvoma podnikateľmi, ktorí sami prejavili záujem podieľať sa na tomto projekte. DobroKáva má rovnaké poslanie aj tento rok.

Primárnym cieľom je zlepšiť prostredie v Česku a momentálne sa na tomto projekte podieľa finančne, vecne či prakticky až 17 ľudí. Ak sa teda chystáte do Brna a radi konáte dobré skutky, máte možnosť si nielen zlepšiť karmu, ale aj vychutnať vynikajúcu kávu.

Zdroj: brnenskydenik.cz, ihned.cz 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: