Search
Close this search box.

V Poľsku tento rok otvoria najhlbší bazén na svete. Maximálna hĺbka bude len pre ozajstných odvážlivcov

V mestečku Mszczonóv, ktoré sa nachádza približne 40 kilometrov od Varšavy, vzniká pozoruhodná stavba. Nerastie však do výšky, ale do hĺbky. 

Pokorí doterajší rekord

Bazén s výstižným názvom DeepSpot sa určite stane veľkým lákadlom pre potápačov nielen z Poľska, ale aj z celého sveta. Ako informuje portál LADbible, pohltiť by mal neuveriteľných 8 000 vody. Takýto objem vody by bol schopný naplniť až 27 olympijských bazénov. Bazén stavia spoločnosť FlySpot, ktorá stojí aj za veľmi obľúbenými simulátormi zoskokov s padákom. Tieto nájdete v Katoviciach a Varšave.

Zdroj: CEN/@deepspotpoland

Ako uviedol portál Daily Mail, bazén v DeepSpot centre bude o 5 metrov hlbší ako doterajší rekordér Y-40 Deep Joy, ktorý sa nachádza v talianskom meste Montegrotto Terme. Ten ponúka, podobne ako poľský bazén, podvodné jaskyne, v ktorých si môžete vyskúšať svoje potápačské schopnosti, no takisto podvodný tunel, ktorý si vychutnajú najmä tí, ktorí nemajú odvahu potopiť sa do hlbín. Súčasťou komplexu je aj 4-hviezdičkový hotel Terme Millepini. Centrum navrhol architekt Emanuele Boaretto a Poliaci sa jeho prácou v mnohom inšpirovali.Prvenstvo si neudrží dlho

Naši severní susedia si, bohužiaľ, rekordný bazén budú môcť užiť len 6 mesiacov. V Colchestri vo Veľkej Británii už prebiehajú stavebné práce na bazéne s názvom Blue Abbys, ktorý bude ešte o 5 metrov hlbší ako poľský DeepSpot. Zdá sa, že v Európe prebieha malý súboj o najhlbší bazén sveta. Uvidíme, ako dlho potrvá, kým sa do súboja pridajú aj ázijské krajiny a posunú to na úplne inú úroveň.

Zdroj: dailymail.co.uk, ladbible.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: