Search
Close this search box.

Plače dieťa vo vašej neprítomnosti? Japonská mamička prišla so svojským, no účinným riešením

Svojrázne riešenie zverejnila japonská mamička na svojom Twitteri.


Bábätká zvyčajne vyžadujú spoločnosť matky 24 hodín a 7 dní v týždni. Každá chce, aby dieťa bolo spokojné, avšak často nie je v jej silách, aby bola so svojím potomkom nepretržite. Pravdepodobne každá mama pozná situáciu, keď sa chce konečne osprchovať, ale na nohe jej visí drahý potomok.

Nejde len o základnú hygienu, ale aj o situácie, pri ktorých rodič potrebuje dieťatku uvariť jedlo, prípadne upratať. Prítomnosť dieťaťa môže byť v týchto situáciách nielen nevítaná, ale aj nebezpečná.

Našla zaujímavé riešenie

Istá Japonka sa rozhodla túto situáciu rázne riešiť. Vyskúšala netradičnú metódu na odpútanie pozornosti svojho jednoročného dieťaťa. A táto aj skutočne zafungovala.

Ako uviedol portál brightside.me, Nezi Sato si nechala vyrobiť dve kartónové makety s vlastnou podobizňou. Obidve sú v životnej veľkosti, pričom na jednej Nezi stojí, na druhej sedí. Rodina ich familiárne nazýva „Veľká mama“.

Vždy keď si Nezi potrebuje odbehnúť, použije svoju kartónovú podobizeň a nenápadne sa vykradne z miestnosti. Jej dieťa sa ďalej spokojne hrá, zatiaľčo nad ním drží ochrannú ruku jeho „náhradná mama“. Jediný spôsob, ako by mohlo pochopiť, akú búdu na neho mama ušila, by bolo, keby sa kartóna dotklo. To sa vraj zatiaľ nestalo.

A čo si o tomto spôsobe myslíte vy? Svätí v tomto prípade účel prostriedky? Je správne, aby si mama našla čas sama na seba aj za predpokladu, že svoje dieťa takto oklame? Je jej kreativita hodná ocenenia, alebo skôr opovrhnutia?

Zdroj: brightside.me

Zdroj titulnej fotografie: Twitter / sato_nezi

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: