Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Mladý tréner otvoril jedinečnú posilňovňu pre ľudí trpiacich autizmom. Chce im dopriať viac pohybu

Ako uviedol portál goodnewsnetwork.org, práve túto skutočnosť si uvedomil aj americký osobný tréner Mark Fleming, ktorý sa rozhodol, že si sám otvorí na Floride v Tampe fitness centrum, ktoré bude venované práve autistom. Keďže sám trpí touto poruchou, chcel im dopriať priestor, kde sa aj oni budú môcť venovať pohybu, ktorý sa im až tak často nedostáva.

Šport je jeho vášňou

I napriek diagnostikovanej poruche, sa Mark už od detstva venoval športu. Verný mu ostal aj v neskoršom období, kedy sa rozhodol, že svoje štúdium zasvätí telesnej výchove. Zároveň sa zúčastňoval aj ako dobrovoľník na špeciálnych olympiádach. Ďalšie tri roky zužitkoval získané odborné znalosti a pomáhal svojím klientom – autistom ako osobný tréner a poradca.

Zdroj: YouTube

Všimol si totiž nielen to, že títo ľudia majú málo pohybu, ale aj to, že často im chýba pomoc a rady, ako sa správne hýbať. Celá jeho vášeň napokon prerástla do založenia vlastného fitness centra pod názvom Puzzle Piece Fitness, ktoré je, s najväčšou pravdepodobnosťou, zatiaľ jediné svojho druhu.Verí, že si novinku obľúbia

Hoci Mark veľmi dobre vie, že pre autistov nie je jednoduché začleniť sa do spoločnosti a navštíviť nejaké nové miesto, verí, že si jeho zariadenie obľúbia. „Je to len o tom, pokúsiť sa jednotlivcom ponúknuť spôsob, aby boli aktívni, a to bez ohľadu na to, kde sa vo svojom živote nachádzajú. Je úžasné, keď vidíme, že sú ľudia zdraví – čím zdravší sú títo jednotlivci, tým je tu väčšia šanca, že budú žiť svoj najlepší život,“ uviedol Mark pre CNN.

Zdroj: CNN, goodnewsnetwork.org

You don't have permission to register