Search
Close this search box.

Moderné tienenie, ktoré zaženie vaše problémy s prehriatym interiérom

Jar je v plnom prúde a o pár dní tu máme leto, spolu s ktorým sa k nám do interiérov bude „zakrádať“ aj stále viac slnečného svetla a tepla. Samozrejme, určitú dávku vitamínu D naše telo potrebuje. Avšak niekedy je toho svetla a tepla naozaj veľa, čo platí v prípade moderných a veľkých okenných tabúľ dvojnásobne.


V krátkodobom horizonte dokážeme „šteklivé“ lúče slnka veľmi dobre tolerovať. Z dlhodobého hľadiska nám ale spôsobujú v interiéri diskomfort. Našťastie, na tento účel môžete využiť štýlové vonkajšie žalúzie.

Výhody vonkajších žalúzií, ktoré oceníte

Tienenie v podobe závesov a záclon vás môže tiež zbaviť negatívnych vplyvov silnej intenzity slnečného žiarenia do interiéru. Samozrejme, teplo textílie odrážať a zachytiť nedokážu a ani priepustnosť jednotlivých vlákien nie je tak dokonalá. Mnohí sa im vyhýbajú aj preto, že majú v okolí okna menej voľného priestoru.

Na tento účel sa preto v poslednej dobe a s veľkou obľubou využívajú moderné vonkajšie žalúzie, ktoré vďaka svojej dokonalej a pevnej konštrukcii a materiálu dokážu vytvoriť v interiéri ideálne podmienky.

Široké lamely sú pevné a zaisťujú dokonalé tienenie. Vďaka špeciálnemu tesneniu sú tiež dobrým izolátorom proti teplu alebo chladu, ktoré preniká cez okná do miestnosti v letných alebo zimných mesiacoch.

Zdroj: Pexels

Luxus a komfort na záhrade

Svoj voľný čas však netrávime len v interiéri, pretože to by náš organizmus bez následkov na zdraví ani nezvládol. Preto mnohí z nás hľadajú „útočište“ v podobe príjemného posedenia na záhrade.

Ani tu to ale nie je bez príjemného tieňa v letných horúčavách o komfortnej zóne. Inštaláciou modernej pergoly môžete tento problém vyriešiť. Vybrať si môžete z rôznych modelov a prevedení, ktoré každý jeden člen vašej rodiny určite ocení. Aj toto bude možno jeden zo spôsobov, ako stráviť tohtoročnú dovolenku bez zbytočných problémov.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: