Search
Close this search box.

Najkrajší moment tohtoročných Zlatých glóbusov: Tom Hanks svojou ďakovnou rečou rozplakal fanúšikov

Vo svojej ďakovnej reči vzdal hold svojej rodine a sám sa rozplakal.


Ako informoval portál telegraph.co.uk, americký herec Tom Hanks (63) získal v nedeľu v noci vzácnu filmovú cenu pomenovanú po Cecilovi B. deMilleovi, ktorý je považovaný za otca americkej kinematografie. Toto ocenenie získavajú ľudia, ktorí sa významnou mierou zaslúžili o rozvoj filmového priemyslu. Tento rok si ho odniesol práve milovaný a talentovaný herec Tom Hanks.

Nechýbali slzy úprimnej vďaky

Ocenenie prebral z rúk nádhernej Charlize Theron a vo svojom dojímavom monológu bilancoval svoju filmovú kariéru. V úvode prezradil, že je prechladnutý a za posledných 24 hodín vypil litre pomarančového džúsu.

Následne sa rozhovoril o svojej rodine, a práve táto pasáž mu vohnala do očí slzy. „Muž je požehnaný, ak má rodinu, ktorá sedí, tak ako tá moja, priamo predo mnou. Ženu, ktorá je fantastická vo všetkých ohľadoch, ktorá ma naučila, čo je to láska. 5 detí, ktoré sú odvážnejšie a silnejšie ako ich starnúci tatko. Milujúci ľudia, ktorí zvládli to, že som bol od nich preč celé mesiace. Keby sa s tým nedokázali vyrovnať, nikdy by som tu nestál. Takže dnes vám môžem povedať, čo je to láska. Láska je moja žena a moje deti.“

Toma Hanksa v jeho kariére podporovala jeho manželka Rita Wilson, s ktorou je ženatý už 30 rokov. Patria k tým najstabilnejším hollowoodskym párom.

O práci a spomienkach

Vo svojej reči sa ďalej venoval práci. Hovoril o tom, že vždy „vykráda“ svojich kolegov, s ktorými spolupracuje. Ten, kto sa nenechá inšpirovať inými, je podľa neho truľo. A jeho inšpirovali ľudia, ktorí sú takí známi, že im stačí len jedno meno. Meryl, Denzel, Antonio, Meg či Julia alebo Charlize.

Okrem hercov spomenul vo svojej reči aj mnohých scenáristov a režisérov, pretože film nedokáže vytvoriť iba jeden jediný človek. Film sa robí záber po zábere. A presne preto je nutné, aby si každý robil svoju prácu perfektne.“

Zdroj: Reprofoto YouTube

Tom Hanks si zaspomínal aj na svoje začiatky, konkrétne na rok 1977, kedy sa mu podarilo získať svoju prvú prácu. Režisér Dan Sullivan bol nahnevaný na to, že partia mladých hercov, medzi nimi aj mladý Tom, mala v noci pred natáčaním divokú párty.

Režisér im za to vyčistil žalúdky: „Pozrite sa chlapci, vy herci by ste mali vedieť, čo je vaša úloha. Viete čo to je? Musíte prísť načas, musíte vedieť text a musíte mať hlavu plnú nápadov. Inak ja nemôžem robiť svoju prácu.“

Podľa Hanksa boli režisérove prísne slová tou najlepšou lekciou, akú v živote dostal.

Na konci ďakovnej reči sa Tomovi do očí opäť tisli slzy. S humorom to zvalil na svoju chorobu, doma údajne taký emotívny nebýva.

Tom Hanks síce dostal v nedeľu cenu za celoživotný prínos filmu, my fanúšikovia však dúfame, že jeho kariéra ani zďaleka nekončí. Tom totiž patrí k tým najúžasnejším hercom našej doby.

Zdroj: telegraph.co.uk, Wikipedia

Zdroj titulnej fotografie: Reprofoto YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: