Search
Close this search box.

Má Downov syndróm a aj tak očarila svet. Vydala sa na dráhu modelky, aby zbúrala stereotypy

Ak ste si doteraz mysleli, že pre dievča s Downovým syndrómom je nemožné živiť sa ako profesionálna modelka či zúčastňovať sa olympiád, ste na omyle. Chelsea Werner z Kalifornie každý deň ľudom naokolo dokazuje, že splniť si sny nie je nemožné, a to aj napriek hendikepu.


Ako informuje portál brightside.me, Chelsea nemohla do dvoch rokov ani len kráčať, ale vďaka rodičom, ktorí sa jej ochotne venovali, pomaly začala nielen s chôdzou, ale aj s rozličnými športami. Najviac jej k srdcu prirástla gymnastika, ktorej sa vo svojich ôsmich rokoch začala venovať naplno, a to napriek všetkým varovaniam zo strany lekárov.

Základom je vytrvalosť

Chelsea vníma samú seba ako veľmi pozitívneho človeka, pre ktorého neexistujú neprekonateľné limity. Jej výdrž, zapálenie a trpezlivosť z nej spravili renomovanú atlétku. Štyrikrát vyhrala „U.S. National Special Olympics Championship“ a vo svojich 27. rokoch môže hrdo vyhlásiť, že je dvojnásobná majsterka sveta.

https://www.instagram.com/p/B86y6HzgntQ/

Vďaka svojej obdivuhodnej húževnatosti a odvahe, ktoré si vybudovala počas rokov venovania sa profesionálnej gymnastike, sa rozhodla splniť si ďalšiu túžbu, stať sa modelkou. Zaklopala na viacero modelingových agentúr a stretla sa s množstvom odmietnutí. Nakoniec začala sama uverejňovať svoje fotky na Instagrame a najala si aj vlastného agenta. Potom to už šlo samé. Pod ochranné krídla si ju vzala agentúra „We Speak Model Management“ a Chelsea vstúpila do sveta módy.

Kde je vôľa, tam je cesta

Jej príchod znamenal prílev pozitívnej energie a príjemnú zmenu na predvádzacích mólach. Svoj hendikep nevníma ako niečo negatívne, ale naopak, ako niečo výnimočné. I napriek rôznym reakciám na jej pôsobenie v módnom biznise, sa jej z toho podarilo vyťažiť maximum. Ľudia si ju zamilovali a označujú ju „nálepkou“ novej módnej ikony. A navyše, do tejto oblasti priniesla rôznorodosť, ktorá tam chýbala.

https://www.instagram.com/p/B-KvIIIgXMW/

Každým dňom sa zvyšuje počet lajkov, komentárov či zdieľaní pod fotkami tejto unikátnej modelky. Okrem toho sa stala vzorom pre mnohých, ktorí majú podobný životný príbeh a len pomaly zbierajú odvahu splniť si svoje tajné túžby. Je teda úžasným príkladom toho, čo všetko sa dá dokázať, keď sa chce. Pretože, ako sa hovorí: „kde je vôľa, tam je cesta“.

Zdroj: brightside.me 

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / showtimewerner

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Zaujímavé fakty zo života známych osobností, o ktorých ste (pravdepodobne) nevedeli

Odporúčame: