Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Má Downov syndróm a aj tak očarila svet. Vydala sa na dráhu modelky, aby zbúrala stereotypy

Ak ste si doteraz mysleli, že pre dievča s Downovým syndrómom je nemožné živiť sa ako profesionálna modelka či zúčastňovať sa olympiád, ste na omyle. Chelsea Werner z Kalifornie každý deň ľudom naokolo dokazuje, že splniť si sny nie je nemožné, a to aj napriek hendikepu.


Ako informuje portál brightside.me, Chelsea nemohla do dvoch rokov ani len kráčať, ale vďaka rodičom, ktorí sa jej ochotne venovali, pomaly začala nielen s chôdzou, ale aj s rozličnými športami. Najviac jej k srdcu prirástla gymnastika, ktorej sa vo svojich ôsmich rokoch začala venovať naplno, a to napriek všetkým varovaniam zo strany lekárov.

Základom je vytrvalosť

Chelsea vníma samú seba ako veľmi pozitívneho človeka, pre ktorého neexistujú neprekonateľné limity. Jej výdrž, zapálenie a trpezlivosť z nej spravili renomovanú atlétku. Štyrikrát vyhrala „U.S. National Special Olympics Championship“ a vo svojich 27. rokoch môže hrdo vyhlásiť, že je dvojnásobná majsterka sveta.

Vďaka svojej obdivuhodnej húževnatosti a odvahe, ktoré si vybudovala počas rokov venovania sa profesionálnej gymnastike, sa rozhodla splniť si ďalšiu túžbu, stať sa modelkou. Zaklopala na viacero modelingových agentúr a stretla sa s množstvom odmietnutí. Nakoniec začala sama uverejňovať svoje fotky na Instagrame a najala si aj vlastného agenta. Potom to už šlo samé. Pod ochranné krídla si ju vzala agentúra „We Speak Model Management“ a Chelsea vstúpila do sveta módy.

Kde je vôľa, tam je cesta

Jej príchod znamenal prílev pozitívnej energie a príjemnú zmenu na predvádzacích mólach. Svoj hendikep nevníma ako niečo negatívne, ale naopak, ako niečo výnimočné. I napriek rôznym reakciám na jej pôsobenie v módnom biznise, sa jej z toho podarilo vyťažiť maximum. Ľudia si ju zamilovali a označujú ju „nálepkou“ novej módnej ikony. A navyše, do tejto oblasti priniesla rôznorodosť, ktorá tam chýbala.

Každým dňom sa zvyšuje počet lajkov, komentárov či zdieľaní pod fotkami tejto unikátnej modelky. Okrem toho sa stala vzorom pre mnohých, ktorí majú podobný životný príbeh a len pomaly zbierajú odvahu splniť si svoje tajné túžby. Je teda úžasným príkladom toho, čo všetko sa dá dokázať, keď sa chce. Pretože, ako sa hovorí: „kde je vôľa, tam je cesta“.

Zdroj: brightside.me 

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / showtimewerner

You don't have permission to register