Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Neďaleko Slovenska otvoria už tento rok najväčší krytý vodný park v Európe

Prvé práce na tomto úžasnom projekte sa začali už v máji 2017. Presný termín, kedy vodný svet otvorí svoje brány pre verejnosť, však ešte nie je známy. Aquapark buduje spoločnosť, ktorá prevádzkuje už 4 podobné vodné parky v Nemecku. Jedným z nich je aj Therme Erding, doposiaľ jeden z najväčších v Európe.

O tom, že jeho poľský kamarát bude poriadne nadupaný, svedčí aj rozloha o výmere 67 000 m². A že to nebude lacná záležitosť, zase vyplýva z rozpočtu. Doposiaľ sa náklady na tento projekt vyšplhali k neuveriteľným 133 miliónom eur.

Každý si príde na svoje

Vodný park Suntago Wodny Świat bude rozdelený do troch častí, ktoré ponúknu najrôznejšie možnosti zábavy a vyžitia. V časti s názvom Saunarii nájdete 10 sáun, soláriá, masáže a minerálne bazény. Časť Relax poskytne skutočný pôžitok z oddychu, a to priamo pod palmami z Kostariky či Floridy. Zaplávať si budete môcť ako v pravej džungli. Stačiť by vám na to mohla plocha o výmere 3 500 m² s vnútornými a vonkajšími bazénmi.Nebude chýbať ani poriadna dávka zábavy. Časť Vodná džungľa Jamango s 32 tobogánmi tiež bude mať svoje vlastné naj. Jedna z vodných šmýkačiek bude dlhá neuveriteľných 320 metrov a stane sa tak najdlhšou v Európe. Samozrejmosťou budú umelé rieky a bazény s vlnami.

Zdroj: Park of Poland

Očakávania sú veľké

Stavitelia majú už teraz veľké oči a očakávajú návštevnosť až 15 000 hostí denne. Pripravených bude 2 500 parkovacích miest.

Aquapark však neostane dlho sám. Po jeho otvorení sa v okolí plánuje výstavba zábavných parkov, hotelov, bungalov, kongresových centier, administratívnych priestorov, či dokonca nákupného centra. To všetko bude realizované pod záštitou obrovského projektu s názvom Park of Poland.

Zdroj: dromedar.zoznam.sk, morezprav.cz

You don't have permission to register