Search
Close this search box.

Vaše okolie zaujmete aj bez miliónov na účte

Človek je tvor spoločenský, preto potrebuje pre svoju osobnú pohodu okolie, v ktorom sa cíti príjemne. Každá takáto skupina ľudí je niečím charakteristická, preto chceme do nej zapadnúť aj my na základe toho, čo je pre nás v živote dôležité a aké hodnoty a životný štýl preferujeme. Aj medzi ľuďmi zdieľajúcimi rovnaké názory však chceme občas vyniknúť.


Dobrou správou je, že k tomu dnes nepotrebujete žiadny veľký účet v banke, pretože v dnešnej dobe sú dôležité aj hodnoty, ktoré si za peniaze nikde nekúpite. Ktoré presne to sú a predstavia vás v tom najlepšom svetle?

Pozorne ľuďom načúvajte

Najčastejšie počúvame, aby sme potom niečo odpovedali účastníkovi rozhovoru a nerozumeli jeho myšlienke. Snažte sa ale myslieť nie len na svoju odpoveď, ale na to, čo konkrétne vám chce daná osoba povedať. Myslite pritom opatrne. Potom položte objasňujúce otázky a pokračujte v konverzácii. Budete prekvapení, ale vaša dobrá povesť sa vytvára aj vďaka záujmu o slová ostatných.

Noste pohodlné oblečenie

Bez ohľadu na to, čo vám móda diktuje a nosia všetci naokolo vás, oblečte sa tak, ako sa vám to páči. Ak máte pocit, že je to príjemné domáce oblečenie, tak je všetko v poriadku. Dôležité je predsa vaše pohodlie, ktoré sa odzrkadlí aj na vzájomnej komunikácii s okolím.

Samozrejme, niekedy treba urobiť kompromis a nahradiť alebo doplniť tepláky elegantnou rifľovou bundou, ktorá sa hodí naozaj k všetkému a na viaceré príležitosti. Treba si len vybrať správnu veľkosť.

Na zábavnú párty si zasa oblečte niečo povznášajúce a na stretnutie s potenciálnymi obchodnými partnermi oblek, ktorý nie je nevyhnutne drahý.

Usmievajte sa

Boli sme vychovaní k úsmevu pri vzájomnom stretnutí, čo je slušné a robí to každý. Zdvorilo nútený úsmev však nie je vždy aj úprimný a vaše okolie si to môže všimnúť. Bez úsmevu vale budete pôsobiť prísne. Tak naň nezabúdajte.

Aj keď ho dnes stále zakrývajú rúška, vždy to s ním budete mať ľahšie a pôsobiť na okolie príjemnejšie. Stačí sa len presvedčiť.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: