Search
Close this search box.

Nemocnica s najrozkošnejšou tradíciou: Novorodencov tu „balia“ do vianočných ponožiek

Neexistuje krajší vianočný darček, ako keď sa vám vaše vytúžené dieťa narodí v období Vianoc. V istej nemocnici, konkrétne v texaskom meste San Antonio, to veľmi dobre vedia. Bábätká, ktoré sa narodia počas adventu, posielajú domov vo vianočných ponožkách a červených vianočných čiapkach.


Aké tradície dodržiavate na Vianoce vy? Pláva vám vo vani kapor? Hádžete do kútov orechy, aby ste z domu vyhnali bosorky? Americké tradície sa od tých našich v mnohom líšia, v niečom sú si však podobné. Je to čas, kedy máme iným ľuďom rozdávať radosť. V texaskej nemocnici si na rozdávanie radosti našli skutočne originálny spôsob.

Ako uvádza portál doyouremember.com, novorodeniatka, ktoré sa prídu na svet v období adventu, zavinú sestričky ešte pred odchodom z nemocnice do vianočnej ponožky a dajú im na hlavičku čiapku Santa Clausa. Z bábätiek sa tak stanú tie najchutnejšie vianočné darčeky, a to určite nielen pre svojich rodičov, ale aj starých rodičov a celú rodinu. 

Zdroj: Methodist Children’s Hospital

Ponožky sú pritom ručne vyrábané dobrovoľníkmi, ktorí na nich pracujú počas celého roka. Týmto kreatívnym nápadom sa pomaly začínajú inšpirovať aj ďalšie nemocnice, čím sa z balenia bábätiek stáva akýsi trend.

Čo na to hovoríte vy? Z vianočnej ponožky sa neskôr môže stať tá najmilšia pamiatka, do ktorej môže americký Santa ukladať darčeky drobcovi, až kým nevyrastie. Privítali by ste niečo podobné aj v slovenských nemocniciach?

Zdroj: doyouremember.com

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista

Odporúčame: