Search
Close this search box.

Nová vyhliadková veža v Bojniciach je architektonický skvost, vďaka ktorému si vychutnáte prekrásny výhľad

Návštevníci sa môžu tešiť na panoramatický výhľad na mesto Bojnice, kde sa rozprestiera dominantný Bojnický zámok. Okrem okolia Bojníc majú turisti možnosť vidieť na druhej strane aj Prievidzu.

Pri inštalácii sa investor inšpiroval vyhliadkovou vežou v Česku a na Morave. „Je to pomerne technicky náročná investícia, ktorá nie je bežne viditeľná v turistických centrách. Vyhliadok je pomerne veľa, ale táto bude na Slovensku unikátom. Unikátom v podobe oceľovej konštrukcie a drevenej lávky, ktorá má stúpanie šesť percent. Bude tu tiež jedna preliezka a jeden tobogan,“ uviedol pre portál 24hod Slavomír Eliáš,  generálny riaditeľ Kúpeľov Bojnice.

zdroj: YouTube

Bohatá infraštruktúra

Keďže v Bojniciach zaznamenali v posledných rokoch pokles popularity, investor sa snažil naštartovať turizmus a zatraktívniť región. „Cieľom tejto unikátnej výstavby preto bolo prilákať, čo najviac nových zákazníkov, ktorí v meste zotrvajú nie len niekoľko hodín, ale niekoľko dní,“ vysvetľuje Eliáš. Náklady na výstavbu veže predstavovali spolu 2 200 000 EUR.Pre výstavbu museli podľa jeho tvrdenia vyrúbať štyri alebo päť stromov. Súčasťou atrakcie bude i ďalšia súvisiaca infraštruktúra. „Infraštruktúra bude pomerne rozsiahla. Predpokladám, že do roka by sme mali mať lanovku z priestoru na kúpalisku Čajka do tohto priestoru. Potom, ako sme zatiaľ dohodnutí s riaditeľom zoologickej záhrady, by sme otvorili horný vstup do zoologickej záhrady, čím sa presmeruje tok turistov voči súčasnému na budúci opačný,“ doplnil Eliáš pre portál Pravda.

Teší sa veľkému záujmu

Otvorenie vyhliadkovej veže bolo plánované na prvý augustový deň, avšak prví nadšení návštevníci prichádzali už 5. júla, kedy bola prevádzka otvorená v skúšobnej dobe.

Aktualizované vstupné predstavuje momentálne 8 EUR pre dospelú osobu. Za deti od 3 do 15 rokov zaplatíte 4 EUR. Deti do 3 rokov majú vstupné zadarmo. Ak by ste chceli vyskúšať tobogan, za jednu jazdu si zaplatíte 1 EUR. Počas letnej sezóny môžete vyhliadku navštíviť v čase od 8 do 21. hod.

zdroj: facebook.com (Svetlana Hrabovská)

V minulosti už síce vyrástla v Bojniciach menšia vyhliadková veža, tú však po čase museli začať z dôvodu vandalizmu zamykať. Opäť ju však plánujú sprístupniť spolu s veľkou vyhliadkovou vežou, ktorá už bude strážená bezpečnostnou službou, aby sa takýmto komplikáciám predišlo.

Zdroj: 24hod.sk, pravda.sk

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého

Odporúčame: