Search
Close this search box.

Neoberajte sa o potrebnú dávku pohody a bývajte v súlade s harmóniou prírody

V poslednej dobe čoraz viac ľudí venuje pozornosť tomu, ako viesť zdravý životný štýl, snaží sa tráviť viac času športovaním a starostlivým výberom jedla. Veľmi často pritom ale zabúdame, že naše pohodlie je závislé aj od toho, ako zdravé je naše najbližšie prostredie a okolie.

Aby ste teda žili v súlade a s dokonalou harmóniou prírody a vzájomne si neškodili, podelíme sa s vami o tipy, ako urobiť váš domov zdravším a bezpečnejším, pretože táto téma je rovnako dôležitá ako správne obedové menu.

Skúste to s drevodomom

Zdravé bývanie tvorí množstvo detailov, na ktorých si treba dať záležať. Ideálne hneď od začiatku, ako si svoj domov plánujete a staviate. Konkrétne by ste mohli začať investíciou do štýlovej drevostavby, ktorá nemusí byť automaticky spájaná len s chatou niekde v odľahlej lokalite, ale s krásnym a plne funkčným, moderným, lacným, ekonomickým aj ekologickým domovom.

Výhodou moderného drevodomu je, že jeho jednotlivé diely sú vopred a na základe vášho výberu a požiadaviek pripravené, čo umožňuje jeho montáž a postavenie v relatívne krátkom čase, často behom dvoch dní. Dom má dokonalé vlastnosti, je z neškodného materiálu a pomôže vám splniť si sen o krásnom a zdravom bývaní veľmi rýchlo.

Myslite na dostatočné vetranie

Dom alebo byt je v podstate uzavretá konštrukcia, v ktorej sme chránení a izolovaní pred vplyvom vonkajších poveternostných podmienok. Inštalácia plastových okien je teda na jednej strane požehnaním. Sú teplejšie a neprepúšťajú ani hluk z ulice. Na druhej strane ich nízka priepustnosť vzduchu vedie k neprijateľnému zníženiu výmeny kyslíka v interiéri.

Výsledkom je nielen suchá sliznica, ale aj stagnácia škodlivých látok, pary, prachu a plesní. Choroby a nepohodlie, ktoré nám tieto podmienky spôsobujú, môžu prerásť do obrovských zdravotných problémov. Pravidelným vetraním sa tomu môžete vyhnúť!

Nebráňte dennému svetlu, aby vám robilo čo najväčšiu spoločnosť

Vedeli ste, že prísun prirodzeného denného svetla cez veľké nemocničné okná má svoj ozdravujúci  účinok? Presne tak. Veľmi dávna štúdia dokázala, že prirodzené denné svetlo môže zotavenie nášho tela urýchliť.

Svetlo potrebujeme nielen na produkciu vitamínu D, ale aj osobnú pohodu, lepšiu energiu do práce, vitalitu, vizuálne zvýšenie interiérového komfortu a úsporu energie.

Skúste preto okná vybaviť čo najmenšími clonami a prekážkami a dovoliť dennému svetlu, aby vám robilo počas celého dňa, čo najväčšiu spoločnosť.

Vyskúšajte a cíťte sa vo svojom domove lepšie.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: