a

Odtlačky, ktoré zanechal Neil Armstrong na Mesiaci, sa nezhodujú s jeho čižmou. Svetom otriasa ďalšia konšpirácia

zdroj: media.npr.org / yucatan.com.mx

Malý krok pre človeka, veľký krok pre ľudstvo. 20. júla 1969 Neil Armstrong položil svoju ľavú nohu na povrch Mesiaca a vytvoril tak prvý mimozemský odtlačok nohy. Najnovšia konšpiračná teória však hovorí, že v ten deň na sebe dokonca ani nemal topánky, ktoré by mohli tento odtlačok urobiť.

Dôkazom majú byť fotografie čižiem Neila Armstronga, ktoré majú úplne iný dezén, než vidíme na detailnom zábere stopy z Mesiaca.

Práve táto nezhoda sa stala predmetom konšpirácií. Zdroj: Flickr / media.npr.org

Ľudia však túto konšpiračnú teóriu veľmi rýchlo vyvrátili. Kozmonauti mali na misii oblečený výstroj Apollo/ Skylab A7L. Tento zahŕňal nielen čižmy s okrúhlym dezénom, ale aj ďalšie ochranné čižmy, ktoré boli vytvorené práve na prechádzku po Mesiaci. Mali chrániť skafander pred náhodným poškodením.Čižmy a výstroj na obrázku dokonca ani nepatria Neilovi Armstrongovi, ale jeho kolegovi Buzzovi Aldrinovi.

Ochranné čižmy, ktoré zanechali odtlačky na záberoch, ktoré pozná celý svet, sa bohužiaľ nenachádzajú na našej Zemi. Posádka Apolla ich bola nútená zanechať na Mesiaci, spolu s ďalšou asi stovkou vecí, ktoré boli príliš ťažké, aby ich ťahali naspäť na zem.

Ochranné čižmy. Zdroj: Flickr / Mike Acs

zdroj: Pinterest

Ak ešte stále neveríte, možno vás presvedčia zábery z Mesiaca. Stopy prvých ľudí, ktorí vstúpili na jeho povrch, sú stále tam, zakonzervované časom. A ostanú tam navždy. Mesiac totiž nemá atmosféru, a tak tam nefúka vietor, ktorý by ich zničil.

zdroj: NASA

Zdroj: boredpanda.com