Search
Close this search box.

Surfer zdolal najväčšiu vlnu sveta v neuveriteľnom svetovom rekorde

Cestovať nekonečné kilometre za tými najlepšími podmienkami, riskovať utopenie, útok žraloka, zlomené končatiny. A kvôli čomu? Pár sekúnd na vrchole vlny, po ktorých bude aj tak pravdepodobne nasledovať pád.

Môžete mať na tento šport akýkoľvek názor, video Rodriga Koxa vám vyrazí dych. Osamotený muž s doskou v boji s prírodným živlom. Je v tom čosi mystické.

Svojím výkonom sa zapísal do histórie tohto športu, nakoľko väčšiu vlnu ešte nikdy nikto nezdolal. Mala 24 metrov a Rodrigo ju pokoril presne 17. novembra minulého roka. Jeho rekord však športová asociácia World Surf League uznala až tento rok. Rodrigo získal cenu nielen za najväčšiu zdolanú vlnu minulého roka, ale zároveň aj za najväčšiu vlnu všetkých čias.

Samotný Koxa vyhlásil, že deň, kedy získal cenu, bol tým najlepším v jeho živote. Okrem neho bol ocenený aj jeho dobrý kamarát Lucas Chianca, ktorý získal cenu pre najlepšieho surfera roka. Cenu pre najlepšiu surferku získala už tretíkrát po sebe Hawajčanka Paige Alms.Naopak, cenu za najhorší pád získal Brit Andrew Cotton, ktorého zmietla vlna práve v Nazare. Paradoxom je, že sa tak stalo v ten istý deň, kedy sa Koxovi podarilo zlomiť svetový rekord. Cotton si cenu nemohol prevziať osobne, pretože sa po desivom páde stále nezotavil.

Niet pochýb o tom, že surfovanie je nebezpečný šport, a to najmä vtedy, ak sa pokúšate prekonať svoje vlastné možnosti. Avšak ten pocit, keď pokoríte takého giganta, ako sa to podarilo Rodrigovi, musí byť priam božský.

Zdroj: ladbible.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: