Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Ochorenia, ktorých príznaky môže zmierniť pobyt v termálnych kúpeľoch

Termálna voda, na ktorej zdroje je naša krajina veľmi bohatá, poskytuje nášmu telu množstvo výhod. A k jednej z tých hlavných patrí fakt, že vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu a teplote dokáže zmierniť príznaky niektorých závažných chronických ochorení.

Ktoré to sú a dokáže ich termálna voda v kúpeľoch vyliečiť, si povieme v našom článku.

Bechterevova choroba

Bechterevova choroba patrí k reumatickým zápalovým ochoreniam kĺbov. Častejšie postihuje mužov a ich chrbticu. Dobrou správou však je, že na eliminovanie príznakov tohto nepríjemného ochorenia nemusíte užívať lieky, ktoré zaťažujú váš tráviaci systém. Niekedy sú veľmi nápomocné termálne pramene.

Liečivé vody termálnych kúpeľov môžu pomôcť prejavy tohto ochorenia výrazne zmierniť. Pozitívny účinok liečivej vody sa znásobí, ak sa pacienti okrem kúpeľa rozhodnú absolvovať aj podvodnú fyzioterapiu alebo liečebné masáže. Je však dôležité spomenúť, že kúpeľná liečba nie je vhodná v prípade akútneho zápalu kĺbov.

Osteoporóza

Výhodou termálnej terapie je, že zložky liečivej vody sa vstrebávajú cez pokožku, čo má pozitívny vplyv na tvorbu kostí, ktoré vplyvom rôznych vonkajších i vnútorných faktorov trpia a strácajú na svojej kvalite. Ak teda hľadáte prostriedok na zmiernenie príznakov tohto ochorenia, neváhajte si naordinovať niekoľkodňový a hlavne príjemný kúpeľný pobyt v našich najlepších luxusných kúpeľoch a vaše telo sa vám poďakuje!

Kožné ochorenia

Liečivé vody termálnych kúpeľov sú v mnohých prípadoch prospešné aj pri všetkých kožných ochoreniach, pretože normalizujú tvorbu kožného mazu a podporujú hojenie rán. Po aplikácii je vaša pokožka zamatová a hodvábna.

Samozrejme, vo všetkých prípadoch je potrebné a lepšie, aby ste svoju plánovanú návštevu v termálnych kúpeľoch konzultovali s odborným alebo špeciálnym lekárom.  Účinky termálnej vody si však môžete užiť aj doma, keď si napustíte vaňu teplej vody a pridáte do kúpeľa pár kvapiek esenciálneho oleja s príjemnou vôňou.

You don't have permission to register