Search
Close this search box.

Nový podmorský hotel je absolútnym unikátom a vyrastie v krásnej lokalite

Ako informoval portál LADbiblehotel sa bude nachádzať neďaleko ostrova Lady Musgrave, ktorý patrí pod austrálsky štát Queensland. Je jedným z 900 roztrúsených ostrovov, ktoré tvoria Veľkú koralovú bariéru. Podobne ako ostatné ostrovčeky je zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO.Hotel privíta prvých návštevníkov v apríli 2020, pričom noc v ňom bude stáť približne 490 eur. Pôjde o plávajúci pontón s tromi úrovňami. Tá najnižšia bude siahať do hĺbky troch metrov pod vodou. Táto úroveň bude vlastne akýmsi preskleným podvodným akváriom, v ktorom bude môcť prespať až 24 ľudí.

Zdroj: Tourism and Events Queensland

Každá z izieb bude mať 360-stupňový výhľad na jeden z najvzácnejších výtvorov prírody. Hore na palube sa budú môcť návštevníci obliecť do potápačského výstroja a začať tu svoje potápačské dobrodružstvo.

„Plánuje sa tiež observatórium vybavené UV osvetlením, vďaka čomu si morské krásy budete môcť vychutnať aj v noci,“ uviedla Kate Jones, ministerka turizmu pre štát Queensland.

Vláda plánuje poskytnúť na tento projekt dotáciu v sume približne 900 000 eur. Hotel bude vybavený solárnymi panelmi a postavený prevažne z recyklovateľných materiálov.

Zdroj: ladbible.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: