Search
Close this search box.

Otec so synom vyrábajú unikátne slnečné okuliare. Netradičným spôsobom chcú pomôcť planéte

V dnešnej dobe je recyklovanie odpadu naozaj v móde. Svedčia o tom aj nasledovné dizajnové slnečné okuliare. Ich výrobcovia to však nemali vôbec ľahké. Nechceli totiž šetriť prírodu iba „naoko“, preto sa rozhodli, že ich rámy bude tvoriť výhradne plastový odpad bez prímesí iných materiálov. 


S nápadom vyrábať slnečné okuliare z plastových fliaš prišiel Austrálčan Nik Robinson so svojím deväťročným synom. Ako uvádza portál LADbible, všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď Harry a jeho spolužiaci preberali v škole životné prostredie.

Deti si dnes oveľa viac ako predtým uvedomujú dôležitosť tejto témy, a preto ani Harry nechcel ostať so založenými rukami. Na rovinu sa opýtal svojho otca, či by nemohli urobiť niečo pre záchranu tejto planéty. „Najprv som to pustil z hlavy, ale potom som nad tým začal rozmýšľať a uvedomil som si, že má pravdu. Možno by sme naozaj mohli urobiť niečo, čím by sme pomohli,“ spomína Nik v rozhovore pre magazín Forbes. A tak sa rozhodli prísť s novou značkou slnečných okuliarov s názvom Good Citizens.

https://www.facebook.com/goodcitizensofficial/photos/a.398494804315074/718563375641547/?type=3&theater

Špeciálne výrobky

Na každý pár okuliarov použili výrobcovia jednu 600 miligramovú plastovú fľašu. Zákazníci si môžu vybrať spomedzi troch farieb: limonáda, kola a voda, na počesť pôvodných produktov, ktoré sa nachádzali vo fľašiach.

Keď sa Nik v pamäti vracia k začiatkom svojej práce, priznáva, že neboli vôbec jednoduché. Pre jednorazové PET fľaše sa rozhodol preto, že tvoria veľkú časť odpadu po celom svete. Najprv sa pokúšal zistiť, či sa po vyhodení dajú ešte zužitkovať, no nedokázal pochopiť, prečo výrobcovia produkujú stále nové veci z plastu, keď je všade také enormné množstvo plastového odpadu bez ďalšieho využitia.

Trvalo dva roky, kým preskúmal a otestoval techniky na spracovanie plastu, aby ich čo najefektívnejšie využil pre svoj plán. Tento čas opisuje ako veľmi náročné obdobie, ktoré však nakoniec prinieslo výsledky. Podarilo sa mu dosiahnuť, aby rámy jeho okuliarov boli vyrábané na 100 % z recyklovaného plastu. Neobsahujú kovové komponenty ani žiadne iné materiály, takže sú dobre recyklovateľné.

Pomoc planéte

Austrálčana, ktorý sa spolu so svojím synom odvážne pustil do recyklácie plastov, poháňa vpred ušľachtilý cieľ. Snaží sa prispieť k vyčisteniu našej planéty. Zbiera odpadky, aby z nich vytvoril niečo dobré a hodnotné.

https://www.facebook.com/goodcitizensofficial/photos/a.393111574853397/410720156425872/?type=3&theater

Ak aj vy chcete prispieť svojou troškou k tomu, aby ubudlo odpadu na skládkach, a zároveň si kúpiť niečo pre seba v týchto letných dňoch, slnečné okuliare od značky Good Citizens sú k dispozícii za cca. 88 eur.

Zdroj: ladbible.com, forbes.com

Zdroj titulnej fotografie: Good Citizen

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: