Search
Close this search box.

9 bizarných zvyklostí z rôznych krajín sveta, ktoré vás zarazia

Portál brightside.me sa pozrel na 9 tradícií z celého sveta, ktoré vás pravdepodobne prekvapia.

1. Po svadbe žiadna toaleta, Indonézia

Ľudia z indonézskeho kmeňa Tidong majú veľmi nepríjemnú svadobnú tradíciu. Mladomanželia nesmú ísť na toaletu počas troch dní od obradu. Ak to nevydržia, je to považované za veľké nešťastie. Ženícha a nevestu strážia členovia ich rodiny, dávajú pozor, aby túto tortúru vydržali. Dávali im len malé množstvá vody a jedla.

2. Pľuvanec pri zvítaní, Keňa

Vo väčšine kultúr je pľuvanie či slintanie považované za nechutnosť. Ľudia z kmeňa Maasai sú v tomto výnimoční a sliny sú u nich žiadúce. Pri zvítavaní si najskôr napľujú do dlane, a následne si nimi potrasú. Vlhkú porciu slín dostávajú aj bábätká a novomanželia, sliny im majú priniesť šťastie.3. Žiadne žlté ruže, Mexiko

U nás sa hovorí, že žlté ruže značia žiarlivosť. V Mexiku je ich symbolika ešte horšia. Znamenajú smrť a sú preto absolútne nevhodným darom.

4. Škorica pre nezadaných, Dánsko

Zdroj: Imgur

Táto tradícia pochádza zo 16. storočia a prežíva dodnes. Na narodeniny dostávajú nezadaní oslávenci okrem darčekov aj škoricovú sprchu. Táto tradícia odkazuje na dánskych obchodníkov s koreninami, ktorí sa nemali čas oženiť, pretože boli stále na cestách.

5. Mravce ako skúška dospelosti, Brazília

https://twitter.com/BulletAnts_Mawe/status/383648905067368448?ref_src=twsrc%5Etfw

Paraponera clavate je druh mravcov, ktorých uhryznutie údajne bolí tak hrozne, že máte pocit, akoby vásp ostrelili. V Mexiku musia prejsť chlapci z kmeňa Sateré-Mawé skutočne bolestivou skúškou dospelosti. Mladíci dostanú na ruky špeciálne rukavice, v ktorých sú ukryté práve mravce tohto druhu.

6. Bungee jumping pre dobrú úrodu, Vanuatu

https://www.instagram.com/p/BVbrpSEgMSQ/?utm_source=ig_web_copy_link

Muži z ostrova Pentecost, ktorý patrí republike Vanuatu, majú veľmi dôležitú úlohu. Aby zaistili dobrú úrodu celému ostrovu, uviažu si okolo členkov vinič a skáču z vysokých drevených veží. Nuž, proti tradíciám žiadny dišputát.7. Smiešne klobúky pre nezadaných, Francúzsko

Zdá sa, že ľudia majú škodoradostnú potrebu posmievať sa nezadaným. V Dánsku dostanú škoricový kúpeľ, vo Francúzsku nosia smiešne zelené a žlté klobúčiky. Vždy 25. novembra, na počesť svätej Kataríny, patrónky slobodných žien, si ich na hlavu nasadia dámy, ktoré majú 25 rokov a nie sú vydaté.

8. Vyhadzovanie nábytku z okien, Juhoafrická republika

Nový rok sa oslavuje vo väčšine krajín ohňostrojmi. V Juhoafrickej republike majú inú tradíciu, ktorá pochádza už z čias rasistickej politiky apartheidu. Ľudia vyhadzujú svoj nábytok von oknami na ulicu. Polícia tieto aktivity monitoruje, aby sa nik nezranil.

9. Pravá ruka je zakázaná, Blízky východ

Mnohé arabské krajiny považujú pravú ruku za nečistú, keďže si s ňou utierame ehm… zadok. Preto je drzé a nevychované používať túto ruku na akýkoľvek iný účel. Ľudia z krajín Blízkeho východu preto jedia a vítaju priateľov zásadne s ľavou rukou.

Zdroj: brightside.me 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: