Search
Close this search box.

Podporte svoju pamäť a motoriku tým najjednoduchším spôsobom

Telo je dokonalý systém zložený z obrovského množstva veľmi dôležitých orgánov a buniek. Vekom a časom sa však ich kvalita a funkcie menia a znižujú, výsledkom čoho je proces starnutia a vzniku ďalších iných vážnych problémov. Lieky všetko nevyriešia a navyše majú hrozivé vedľajšie účinky. Preto je vhodné si pomôcť inak a bez následkov. A jedným z takýchto neškodných spôsobov je aj hra.


Zábava, pri ktorej sa odreagujete, precvičíte logiku, motoriku a „mozgové závity“. Všetko vďaka originálnym puzzle, ktoré môžu byť teraz na Vianoce vhodným darčekom pre všetkých.

Prečo skladať puzzle?

Ide o veľmi jednoduchý druh zábavy. Táto „technika“ hry spočíva v rehabilitačnom účinku samotného procesu skladania jednotlivých dielikov, ktoré v konečnom výsledku vytvoria jeden ucelený obraz, ktorý, napríklad pri výbere 3D moderných puzzle, môže byť aj so zaujímavým efektom.

Starší ľudia, najmä ľudia s demenciou, sú utláčaní bezcieľnou zábavou. Fyzické schopnosti sa v priebehu tejto choroby a vyššieho veku znižujú, čo nie je pre človeka dobré. Puzzle to môžu zmeniť.

Zdroj: Pexels

Pri ich skladaní klesá prejav agresivity, zlepšuje sa emočná nálada a celková pohoda a aktivujú sa oblasti mozgu zodpovedné za pamäť. V priebehu hodiny sa precvičuje jemná motorika rúk, vracia sa ich obratnosť a vývoj malých kĺbov.

Ako si vybrať dobré puzzle?

V prvom rade by mal rozhodovať štýl, ktorý vám skladanie puzzle uľahčí. Potom je to počet dielikov a možno ich kvalita. Treba si tiež uvedomiť, že výsledný obraz budete niekam zrejme umiestňovať, preto si výber naozaj dobre zvážte. Potom stačí kúpiť priesvitné lepidlo a nechať si svoj výtvor vhodným rámikom zarámovať. Takáto zábava je nenáročná, originálna a veľmi jednoduchá, tak si s ňou spestrite aj blížiace sa sviatky.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: