Search
Close this search box.

Polovacia sezóna začína, nezabudnite sa správne vybaviť

Napriek tomu, že sa poľovníctvo neradí k žiadnej novinke, pri ktorej by sa využívali najmodernejšie technológie, ide o nie práve najlacnejšiu formu záľuby. Nielen pre začínajúcich poľovníkov je veľmi často obrovská ponuka produktov nedostupná. Avšak, štartovací alebo základný balíček pre poľovníka nemusí byť iba o drahých modeloch najnovších zbraní, ale kvalite, ktorú si môžete online a spolu s nami vybrať z pohodlia domu a behom niekoľkých minút.

 

Čo všetko je pre plnohodnotný lov v prírode dôležité?

Kvalitné a spoľahlivé zbrane

Základným prvkom úspešného lovu je a vždy bola kvalitná zbraň s vysokou schopnosťou zamerania cieľa. Na tento účel však nemusíte vždy používať iba moderné vzduchovky. Každý jeden dobrý poľovník vie, že pre úspešnosť lovu a pobyt v drsnej prírode je potrebný aj dobrý lovecký nôž.

Pevné lovecké nože nemajú žiadne pohyblivé časti. Vďaka tomu sú robustné a hygienickejšie, pretože sa v pántoch alebo pružinách nemôžu hromadiť žiadne nečistoty.

Baterky alebo čelovky s LED diódami

Napriek tomu, že pohyb a sledovanie zvierat v drsnej prírode poľovníkom uľahčujú termovízia, špeciálne nočné videnie alebo iná špičková optika značky MINOX, určite sa nezaobídete ani bez bateriek alebo čelovky s LED diódami.

 

Moderné baterky aj čelovky vám pri pohybe nerovným terénom v prostredí s nízkou viditeľnosťou poskytujú jasné svetlo za súmraku aj v noci. Svetlo sa navyše postará o to, aby si vás ako poľovníka nepomýlili s kusom zveri, napríklad v skrčenej polohe pri vyrážaní.

Odolná a pohodlná vrchná časť odevu

Poľovnícka bunda je určite jedným z najdôležitejších kúskov oblečenia všetkých poľovníkov, pri ktorej často zohrávajú úlohu aj preferencie značky. Pre vás ako mladého poľovníka by však mali byť dôležitejšie iné kritériá:

  • vhodná veľkosť;
  • pohodlie a voľnosť pohybu;
  • počet a rozdelenie vreciek;
  • vodotesnosť;
  • odolnosť proti vetru;
  • hlučnosť materiálu.

Dôležitá je samozrejme aj vizuálna stránka, pri nej však myslite na maskovaciu schopnosť vrchného odevu, vďaka ktorej sa môžete pohybovať v prírode a sledovať zver bez rušenia.

Kompletná ochrana spodnej časti tela

Všetky dôležité vlastnosti vrchných odevov by ste mali zohľadniť aj pri ochrane spodnej časti tela. Pri výbere nohavíc a obuvi sa však odporúča orientovať na modely s vylepšenou materiálovou ochranou v oblasti najviac zraniteľných častí. Kolená, členky a prsty nôh by mali byť preto umiestnené v pevnom odeve, ktorý je zároveň pohodlný.

 

Pri výbere obuvi venujte pozornosť aj protišmykovým profilom a vnútornej časti topánok. Rovnako si vyberajte každý jeden druh oblečenia a obuvi aj na základe aktuálneho počasia a terénu, do ktorého sa chystáte. Na záver nezabudnite, že ak sa budete o svoju poľovnícku výbavu aj dobre starať, nemusíte si každú sezónu kupovať novú, pretože tá aktuálna vám vydrží naozaj dlho.

 

Zdroj obrázka:Milica Maljkovic/Shutterstock.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: