Search
Close this search box.

Pozrite si praktické tipy, ktoré obnovia lesk a krásu vašich šperkov rýchlo a bez námahy

Nosíme ich skoro všetci. Šperky sú súčasťou našej osobnosti, vyjadrenia, štýlu a odevu. Nie je ale žiadnou novinkou, že ich lesk a krása časom začnú strácať na sile. A to aj napriek tomu, že sú z odolného a ušľachtilého kovu, ktorý by mal veľa vydržať. Ako predísť takémuto znehodnoteniu a mať vždy krásne a žiarivo lesklé šperky ako z obchodu?

Prinášame vám niekoľko praktických tipov, ktoré môžete za týmto účelom vyskúšať a krásu vašich klenotov si dlho a plnými dúškami užívať.

Starostlivosť je základ úspechu

Ako sme spomínali, nielen krásne diamantové prstene, ale všetky šperky sú väčšinou vyrobené z odolného kovu s obsahom určitých zliatin, ktoré by sa mali postarať o ich dlhú životnosť a odolnosť.

Nielen čas, ale aj naše správanie a prístup k tejto ozdobe, majú často nad silou kovu a najtvrdšieho kameňa, väčšiu moc ako sme si mysleli. Mechanické poškodenie počas prác v záhrade alebo silná kozmetika, môžu šperky veľmi rýchlo znehodnotiť.

Ak si chcete krásu nových zásnubných prsteňov s diamantom preto užívať čo najdlhšie, mali by ste si dobre rozmyslieť, kedy a pri akých činnostiach budete šperk používať, nosiť a zdobiť si nimi svoje telo.

Občas šperky vyčistite

A nemusíte kvôli tomu hneď utekať do najbližšieho zlatníctva. Krásu a lesk šperkov môžete obnoviť aj doma pomocou jednoduchého čistenia. Niekedy postačí obyčajné mydlo a vlažná voda s jemnou kefkou. Inokedy môžete tieto prípravky doplniť o jedlú sódu, ocot alebo soľ.

Stačí nechať tieto látky pár minút na šperkoch pôsobiť, potom opláchnuť a poriadne vysušiť. V drogérii dokonca kúpite aj špeciálne textilné handričky, s ktorými môžete zvýšiť lesk šperkov bez čistenia. Stačí si nájsť chvíľku času a venovať pozornosť údržbe šperkom rovnako ako to robíte pri oblečení alebo svojom tele. Dlhotrvajúca krása a lesk budú pre vás tou najlepšou odmenou.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: