Search
Close this search box.

Prečo sa neoplatí cestovať bez poistenia?

Sú v poistení na dovolenku nejaké obmedzenia?

Doba sa každým jedným dňom posúva ďalej a ďalej a my sa snažíme si všetky kroky v živote čo najviac zjednodušiť. Inak tomu nie je ani pri využívaní dostupných produktov a služieb. Výsledkom niečoho podobného je aj výhodné cestovné poistenie, ktoré vybavíte online.

Pri žiadosti oň sa dnes nemusíte zaoberať takmer žiadnymi potvrdeniami. Stačí OP alebo pas a overenie správnosti údajov. V poistení si môžete vyberať z niekoľkých možností. Najbežnejším je samozrejme to, ktoré si volíme z dôvodu dovolenky v zahraničí po krátku dobu.

Zdroj: Unsplash

Kryje v určitom časovom intervale všetky riziká, ktoré sú s konkrétnou udalosťou spojené. Môže ísť o liečebné náklady, úraz, pátranie a záchranu, zodpovednosť za škodu, batožinu a iné. Všetko si dôkladne pri výbere preštudujte, aby ste boli samozrejme v obraze a bezpečí. Nerozhoduje vek a niekedy ani váš zdravotný stav.

Kompletná ochrana a pohodlie

Cestovné poistenie si vyberajte aj podľa krajiny, do ktorej chcete vycestovať. Aj u nás sa dá stráviť nádherná dovolenka, pri ktorej by ste mohli ale zvážiť poistenie do hôr. Špecifický terén a jeho náročné  podmienky si to viac než vyžadujú.

Dôležitá môže byť tiež aj dĺžka pobytu v určitej oblasti. Ak cestujete pravidelne a nechcete sa vždy pred odchodom zaťažovať jeho vybavovaním, zvoľte si celoročné cestovné poistenie, ktoré je v mnohých prípadoch ešte výhodnejšie. Pokiaľ nemáte zaručený patent na šťastný a bezproblémový život, v ktorom nie je žiadne riziko, radšej sa pre každý prípad poistite, nie je to suma, ktorá by vás zruinovala

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: