Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Psíka zapísali do Guinnessovej knihy rekordov. V ústach udržal naraz najväčší počet tenisových loptičiek

Nielen ľudia, ale aj zvieratá sú veľakrát dôkazom toho, že nič nie je nemožné. 6-ročnému zlatému retríverovi Finleymu, z amerického mesta Canandaigua, sa dokonca podarilo stať súčasťou Guinnessovej knihy rekordov, informuje americký denník USA Today. 


Majiteľka Molloy doniesla psíka do rodičovského domu ešte v roku 2014, vtedy mal len 10 týždňov. Keď mal asi 2 roky, všimla si, že sa Finley stále viac zaujíma o tenisové loptičky. Bez akéhokoľvek podnetu zo strany majiteľky sa mu najskôr podarilo udržať naraz v ústach 5, a neskôr až 6 loptičiek.

A tak, ešte v roku 2018, založila účet na Instagrame, kde mala v pláne zdieľať so svetom tento jeho neobyčajný talent. Sama nečakala, že bude mať u ľudí až taký úspech. Aktuálne už totiž účet atakuje hranicu 40 000 sledovateľov

Dlhý proces

Molloy sa však dozvedela, že talent jej psa nie je úplnou raritou. Zistila, že v roku 2003 sa psovi z Texasu podarilo udržať naraz v ústach 5 tenisových loptičiek, čím si vyslúžil zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Keď si uvedomila, že Finley toho dokáže ešte viac, neváhala ani sekundu. 

Začala vypĺňať všetky povinné formuláre, zozbierala videá či požiadala svojich susedov o svedectvá. Trvalo celý rok, kým sa Molloy dočkala vytúženého e-mailu, v ktorom bol Finley potvrdený ako súčasný držiteľ svetového rekordu. 

Zdroj: USA Today

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / finnyboymolloy

You don't have permission to register