Search
Close this search box.

Ranná rutina podľa neurochirurga je kľúčom k úspešnému dňu. Vyskúšajte ju aj vy

Nájsť harmóniu medzi prácou, osobným životom, vzťahom, rodinou, kamarátmi a ďalšími zábavami  je v dnešnej dobe celkom schopnou výzvou. Ranná rutina je podľa mnohých odborníkov kľúčom k úspešnému dňu. To, ako človek vstane, či má dostatok spánku a správnu výživu, ovplyvňuje aj jeho náladu počas dňa.

Mark McLaughtin pôsobí ako neurochirurg, no okrem toho je aj autorom článkov, kníh, wrestlingovým trénerom a starostlivým otcom. Nasledovné tri kroky mu napomáhajú zvýšiť produktivitu počas celého dňa.

1. Meditácia

Mark sa prebúdza o 5:00 a snaží sa 10 minút meditovať. Pohodlne sa usadí alebo si ľahne a zavrie oči. Sústredí sa na svoje dýchanie. Nesnaží sa s myšlienkami bojovať, práve naopak. S pokorou ich príjme, vypočuje si všetok ten chaos, ktorý sa mu za deň v hlave nahromadil. Meditácia pomáha redukovať stres, zvyšuje kreativitu, zlepšuje kvalitu duševného zdravia, ako aj spánok.2. Podanie

Z meditácie na podanie? Čo má vlastne na mysli pri slove podanie? Mark si vytvoril istý systém súborov pre každý deň v mesiaci. Každý deň má v súbore jednu úlohu. Keď sa počas dňa objaví niečo, čo nie je práve naliehavé, odloží ju do súboru a prestane na ňu myslieť, až kým sa neobjaví v súbore k pridelenému dňu.

zdroj: Unsplash

Ráno si skontroluje súbor pre daný deň, ak v ňom niečo je, úlohu splní a nemusí tak myslieť na milión úloh počas celého dňa. Odpinkne úlohu ako tenisovú loptičku a pokračuje ďalej.

3. Plánovanie

Nastaviť si denný plán je dôležité, inak má človek pocit, že len beží a nič nestíha. Skončí tak vyčerpaný s pocitom, že nič nespravil poriadne. Plán je potrebné nastaviť podľa reálnych očakávaní, nie podľa ideálnych predstáv. Samozrejme, vaša ranná rutina môže vyzerať aj úplne inak. Dôležité je, aby ste si ju nastavili podľa svojich očakávaní a preferencií.

Zdroj: businessinsider.de

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: