Search
Close this search box.

Roztomilý pohľad: Ľudia zachytili sovie mláďatá spiace tvárou nadol. Prečo je to tak?

Všetky novorodeniatka prichádzajú na svet s tým, že majú hlavičku väčšiu ako zvyšok tela. Sovie mláďatá ju však majú takú ťažkú, že musia spať tvárou nadol.


Fotografia, ktorá sa objavila na internete, najskôr pobavila ľudí po celom svete. Sova na ňom totiž vyzerá tak, akoby to prehnala s alkoholom. Aj keď spoľahlivosť zdroja bola spočiatku otázna, zdá sa, že je to pravda, informuje portál Unilad. Na internete sa objavuje stále viac fotiek so sovími mláďatami, ktoré spia poležiačky. Môžeme dokonca vidieť aj ich nohy, ktoré sú pre verejnosť väčšinou úplne skryté. Nie je to úžasné?

Ako ďalej uvádza portál IFL Science, dospelé sovy už dokážu spať postojačky, pretože ich telá sú plne vyvinuté, no pre mladé sovy je náročné udržať váhu svojej hlavy, a preto si musia ľahnúť.

Napokon, túto teóriu potvrdila aj nezisková organizácia National Audubon Society, ktorá sa zameriava na ochranu prírody. Jeden poslucháč ich podcastu s názvom BirdNote objavil dve sovie mláďatá. Následne mu členovia organizácie odporučili, aby ich sledoval počas spánku.

Poslucháča potešilo zistenie, že mláďatá zaspali ležiac na bruchu, s hlavou otočenou nabok. Nemali teda celú tvár zaborenú v zemi, no aj tak to bol roztomilý pohľad. Spánok sovích mláďat pritom trvá len krátku chvíľu, počas neho nechcú byť nijak rušené ani prijímať potravu. 

Zdroj: unilad.co.uk, iflscience.com

Zdroj titulnej fotografie: Twitter / reviewwales

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: