Search
Close this search box.

Neznášate horúčavy? Tieto jednoduché triky vám pomôžu ľahšie ich prekonať

Ak váš byt či dom nemá klimatizáciu, nezúfajte. Existuje mnoho spôsobov, ako sa efektívne ochladiť. Portál cba.ca priniesol niekoľko zaujímavých tipov, ktoré vám pomôžu schladiť sa.

1. Jedzte štipľavé jedlá

Zdroj: Pexels

V Mexiku a Indii vedia, že štipľavé jedlá vás, paradoxne, dokážu schladiť. Čili papričky obsahujú rastlinný alkaloid kapsaicín, ktorý dráždi receptory na koži a podporuje potenie. A práve náš vlastný pot je tým najlepším prostriedkom na ochladenie rozhorúčeného tela.

2. Spite pod mokrou prikrývkou

Vykašlite sa na hrubé periny, prikryte sa tenkou plachtou. Ešte lepšie urobíte, ak ju tesne pred spaním namočíte do vlažnej vody. Voda sa bude pomaly vyparovať a chladiť vaše telo celú noc.

3. Menej soľte a vyhýbajte sa bielkovinám

Slané potraviny a bielkoviny vyprodukujú pri trávení množstvo tepla a spôsobujú stratu vody. Počas letných mesiacov sa pokúste nahradiť mäso ovocím a zeleninou.

4. Namočte záclony

Zdroj: Pexels

Veľmi jednoduchý trik, ktorý dokáže osviežiť vzduch vo vašom príbytku. Navlhčite alebo namočte záclony, ktoré sú v blízkosti okna, cez ktoré vetráte. K tomu zapnite ventilátor, aby ste podporili cirkuláciu vzduchu v miestnosti.5. Položte misku s ľadom pred ventilátor

Ak chcete maximalizovať výkon vášho ventilátora, jednoducho dajte do kovovej misky kocky ľadu a položte ich pred zapnutý ventilátor. Tento jednoduchý trik okamžite ochladí prúdiaci vzduch a uľaví vám od horúčavy.

6. Odložte si kozmetiku do chladničky

Ak sa každý deň natierate telovým mliekom, neváhajte a uložte ho do chladničky. Keď sa ním večer budete natierať, poďakujete si. To isté platí o rôznych géloch a krémoch, ktoré každodenne využívate. Počas leta ich držte pekne v chlade.

7. Pite horúce nápoje

Zdroj: Pexels

Teplý čaj má rovnaký účinok ako spomenutý kapsaicín. Podporuje potenie, čím ochladzuje telo. Platí to však len v prípade, že sa má váš pot kam odparovať. Na miestach, kde je vysoká vlhkosť vzduchu, je popíjanie horúceho čaju kontraproduktívne.

8. Strávte každý deň niekoľko hodín v klimatizovanej budove

Každý si potrebuje aspoň na chvíľku vydýchnuť. Nájdite si čas a choďte sa schladiť. Či už do kina, na nákup alebo na kávu.

Zdroj: cbc.ca

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: