Search
Close this search box.

Sardínia, Mallorca a ďalšie destinácie s najkrajšími plážami v Európe. Ktoré navštíviť?

Leto sa pomaly ale isto blíži, takže výber dovolenky sa stáva predmetom záujmu viacerých z nás. Každý ale milujeme niečo iné. Zatiaľ čo niektorí túžia po osamelej pláži s jemným bielym pieskom a tyrkysovo modrým morom, iní sa tešia z dobrej infraštruktúry so štýlovým barom a príjemnou hudbou. Dobrou správou je, že za týmto luxusom už nemusíte absolvovať žiadne dlhé lety, pretože aj v Európe sa nachádza veľmi veľa nádherných rezortov.

A aby ste si vybrali len to najlepšie, predstavujeme vám destinácie, ktoré takýmto komfortom disponujú.

Začnite na Sardínii

Pláže s jemným pieskom, idylické zátoky a krištáľovo čistá voda – tak vyzerá typická dovolenka na Sardínii. Druhý najväčší stredomorský ostrov však disponuje aj inými skvostami! Sardínia má bohaté kultúrne dedičstvo, je domovom úchvatnej prírodnej krajiny a ponúka širokú škálu voľnočasových aktivít.

Za všetko môže voda a vietor, ktoré formovali stredomorský ostrov milióny rokov, vďaka čomu vznikli nádherné zátoky, ako napríklad v zálive Orosei medzi Cala Luna a Cala Goloritze. V zálive Orosei môžete navštíviť aj Grotta di Ispinigoli so 40 metrov vysokými stalaktitmi.

Pokračujte na Mallorcu

Hlavná sezóna na Malorke je od mája do začiatku októbra. Slnko v tomto období svieti na Mallorce až 10 hodín denne. Priemerná teplota v letných mesiacoch je od 24 až 30°C.

S viac ako 300 slnečnými dňami sa však Mallorcu oplatí navštíviť aj mimo sezóny, kde sú teploty stále príjemne teplé. Keď sa tu na jeseň zatvoria prvé reštaurácie, počet turistov ubudne a teploty sa trochu ochladia, tých, ktorí to majú radi trochu pokojnejšie, to potom ťahá na ostrov ešte viac.

Ak hľadáte niečo exotické, Cala Mesquida je vysnívaná pláž v prírodnej rezervácii na severe obľúbeného baleárskeho ostrova. Široká piesočnatá pláž leží pred prírodnou dunou a je obľúbená najmä u rodín s deťmi. Takže aj nádherná Mallorca môže byť pre relax a uvoľnenie celého tela ideálna destinácia.

Chorvátsko

Zlatni rat – Zlatý roh sa nachádza na chorvátskom ostrove Brač. Pláž má tvar kosáka alebo rohu. Vyčnieva niekoľko sto metrov z ostrova do mora. Malé okrúhle kamienky sa pohybujú s prúdom vody. Tvar pláže sa mení tak, že hrot smeruje jedným a potom druhým smerom. Okrem iného je na tejto dovolenke veľkou výhodou aj fakt, že vďaka vlastnému autu si užijete krásu tejto krajiny z viacerých strán.

Grécka pláž Balos

Pláž v tvare lagúny pozostáva z jemných bielych mušlí a koralového piesku a nachádza sa na západnom pobreží stredomorského ostrova Kréta. Zátoka sa nachádza na západnej strane neobývaného polostrova Gramvousa a je považovaná za jednu z hlavných prírodných atrakcií západnej Kréty.

Tak čo poviete, ktorá pláž a destinácia bude pre vás najlepšia?

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém

Odporúčame: