Sardínia, Mallorca a ďalšie destinácie s najkrajšími plážami v Európe. Ktoré navštíviť?

Leto sa pomaly ale isto blíži, takže výber dovolenky sa stáva predmetom záujmu viacerých z nás. Každý ale milujeme niečo iné. Zatiaľ čo niektorí túžia po osamelej pláži s jemným bielym pieskom a tyrkysovo modrým morom, iní sa tešia z dobrej infraštruktúry so štýlovým barom a príjemnou hudbou. Dobrou správou je, že za týmto luxusom už nemusíte absolvovať žiadne dlhé lety, pretože aj v Európe sa nachádza veľmi veľa nádherných rezortov.

A aby ste si vybrali len to najlepšie, predstavujeme vám destinácie, ktoré takýmto komfortom disponujú.

Začnite na Sardínii

Pláže s jemným pieskom, idylické zátoky a krištáľovo čistá voda – tak vyzerá typická dovolenka na Sardínii. Druhý najväčší stredomorský ostrov však disponuje aj inými skvostami! Sardínia má bohaté kultúrne dedičstvo, je domovom úchvatnej prírodnej krajiny a ponúka širokú škálu voľnočasových aktivít.

Za všetko môže voda a vietor, ktoré formovali stredomorský ostrov milióny rokov, vďaka čomu vznikli nádherné zátoky, ako napríklad v zálive Orosei medzi Cala Luna a Cala Goloritze. V zálive Orosei môžete navštíviť aj Grotta di Ispinigoli so 40 metrov vysokými stalaktitmi.

Pokračujte na Mallorcu

Hlavná sezóna na Malorke je od mája do začiatku októbra. Slnko v tomto období svieti na Mallorce až 10 hodín denne. Priemerná teplota v letných mesiacoch je od 24 až 30°C.

S viac ako 300 slnečnými dňami sa však Mallorcu oplatí navštíviť aj mimo sezóny, kde sú teploty stále príjemne teplé. Keď sa tu na jeseň zatvoria prvé reštaurácie, počet turistov ubudne a teploty sa trochu ochladia, tých, ktorí to majú radi trochu pokojnejšie, to potom ťahá na ostrov ešte viac.

Ak hľadáte niečo exotické, Cala Mesquida je vysnívaná pláž v prírodnej rezervácii na severe obľúbeného baleárskeho ostrova. Široká piesočnatá pláž leží pred prírodnou dunou a je obľúbená najmä u rodín s deťmi. Takže aj nádherná Mallorca môže byť pre relax a uvoľnenie celého tela ideálna destinácia.

Chorvátsko

Zlatni rat – Zlatý roh sa nachádza na chorvátskom ostrove Brač. Pláž má tvar kosáka alebo rohu. Vyčnieva niekoľko sto metrov z ostrova do mora. Malé okrúhle kamienky sa pohybujú s prúdom vody. Tvar pláže sa mení tak, že hrot smeruje jedným a potom druhým smerom. Okrem iného je na tejto dovolenke veľkou výhodou aj fakt, že vďaka vlastnému autu si užijete krásu tejto krajiny z viacerých strán.

Grécka pláž Balos

Pláž v tvare lagúny pozostáva z jemných bielych mušlí a koralového piesku a nachádza sa na západnom pobreží stredomorského ostrova Kréta. Zátoka sa nachádza na západnej strane neobývaného polostrova Gramvousa a je považovaná za jednu z hlavných prírodných atrakcií západnej Kréty.

Tak čo poviete, ktorá pláž a destinácia bude pre vás najlepšia?

You don't have permission to register