Search
Close this search box.

Prečo nosila princezná Diana na ruke dvoje hodiniek? Odpoveď vás prekvapí

Ešte za čias svojho zasnúbenia s Charlesom mala Diana na zápästí dva páry hodiniek. Dôvod, prečo zvolila takéto netradičné doplnky, je veľmi romantický.


Princezná Diana bola známa tým, že dokázala svojím oblečením a doplnkami vyjadriť emóciu alebo tlmočiť dôležitú správu. To je aj prípad záhadných dvoch hodiniek, ktoré jej trónili na zápästí ešte v júli 1981. O Dianinom netradičnom doplnku píše portál marieclaire.co.uk.

Zdroj: Wikipedia

V tom čase boli Diana a Charles zasnúbení a zdalo sa, že sú aj skutočne zamilovaní. Kým princ Charles hral pólo vo Windsore, Diana ho povzbudzovala na tribúne. Práve v tento deň vznikla legendárna fotografia, na ktorej má Diana na zápästí dva páry hodiniek. Tie so zlatým kovovým remienkom patria jej, avšak tie s koženým remienkom sú Charlesove. Diana sa neskôr vyjadrila, že Charlesove hodinky si dala preto, aby mu priniesla šťastie v hre.

Tradícia, ktorá siaha až do stredoveku

V stredoveku existovala tradícia, pri ktorej dáma uväzovala rytierovi na helmu svoju šatku. Tá mala jej vyvolenému priniesť šťastie v turnaji. Diana túto tradíciu otočila a rozhodla sa, že si nechá pri sebe Charlesove hodinky. Týmto romantickým gestom mu chcela symbolicky popriať šťastie v zápase.

Diana počas svojho života dbala na tradície. Svedčí o tom aj príbeh, ktorý sa odohral počas jej svadby. Kráľovná Alžbeta chcela, aby si na svadobný obrad dala do vlasov tiaru, ktorá tradične patrila kráľovskej rodine. Diana to však odmietla. Napokon sa vydávala v tiare, ktorá bolo vo vlastníctve Spencerovcov celé generácie. V tejto sa vydávala aj jej sestra.

Napriek tomu, že sa manželstvo Diany a Charlesa skončilo rozvodom, takéto milé detaily dokazujú, že medzi nimi bol nežný cit. Či to bola skutočná láska, alebo skôr priateľstvo, to sa už asi nikdy s istotou nedozvieme.

Zdroj: marieclaire.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: WIkipedia 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: