Search
Close this search box.

Skvelé tipy na nákup obuvi pre malé nôžky

Je všeobecne známe, že deti za rok vyrastú o dve až štyri veľkosti topánok, čo znamená pre rodinný rozpočet značnú záťaž. V tomto prípade sa však netreba pozerať iba na finančnú stránku, ale kvalitu, ktorou podporujete zdravý vývoj, rast a pohodlie svojich potomkov.

 

Výber správnej obuvi s presným padnutím je mimoriadne dôležitý najmä v prvých mesiacoch života. V širokej ponuke však nie je také jednoduché si ten správny model vybrať. Existuje preto niekoľko jednoduchých rád, pomocou ktorých to určite zvládnete a vyberiete deťom vždy obuv bez najmenších problémov a veľkých finančných i časových strát.

Všímajte si dôležité kvalitatívne vlastnosti detskej obuvi

Pre komfort, zdravý rast a vývoj detí je dôležité, aby mali všetky ich odevné doplnky vysokú kvalitu. Platí to aj pre výber nových detských papúč, tenisiek alebo topánok.

 

Aby ste mohli správne posúdiť kvalitu detskej obuvi, existujú vlastnosti kvality, ktoré si môžete sami rýchlo skontrolovať. Veľkú výpovednú hodnotu v tomto smere majú:

 

  • Certifikácia: S pečaťou TÜV si môžete byť istí, že detská topánka má nízky obsah škodlivín a bola testovaná.
  • Licencia: Licencia je tiež pečaťou kvality pre najlepšie značky detskej obuvi. Hlavný dôraz je kladený na zdravý vývoj malých nožičiek.
  • Materiály s nízkym obsahom škodlivín: V topánke by nemal byť žiadny chróm, anilín, PAH, žiadne zmäkčovadlá a žiadne rozpúšťadlá.
  • Priedušné tkaniny: Koža a prírodné materiály, ako je prírodný kaučuk, umožňujú vložke dýchať a zabraňujú poteniu nôh.
  • Optická kvalita: Dávajte pozor na nevzhľadné (lepiace) švy na vnútornej a vonkajšej strane, pretože naznačujú horšie spracovanie a nízku životnosť obuvi.

 

Na základe týchto základných kritérií si potom môžete vybrať kvalitné tenisky pre deti aj na internete.

 

Nezabudnite však, že obuv pre malé deti by mala mať aj pohodlný strih a kvalitný profil. Jednoducho sa obúvať, disponovať pevnou gumenou špičkou a podrážkou s flexibilnou podošvou. Nesmierne dôležitá je pri detskej obuvi aj trvanlivosť a odolnosť proti mechanickému poškodeniu a poveternostným vplyvom.

 

Ak na to budete pri nákupe myslieť, určite sa vám spolu s deťmi podarí vybrať ten najlepší a najkrajší pár topánok.

 

Zdroj obrázka:rawf8/Shutterstock.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: