Search
Close this search box.

Skutoční ľudia, ktorých nájdete za ikonickými logami, animovanými postavičkami a plagátmi

Často premýšľame, kto alebo čo sa skrýva za našimi obľúbenými postavami z filmov či kníh. Vymyslel ich autor celkom sám alebo sa nechal inšpirovať ľuďmi, ktorí skutočne existovali?


Ikonické postavy z diel, symboly z plagátov, ale aj animované postavičky. Stránka brightside.me sa pozrela, ako vyzerajú ľudia, ktorí boli inšpiráciou pre ich vznik.

1. Naomi Parker Fraley a Rosie the Riveter

Zdroj: Wikimedia / Adam Cuerden / United Press International

Známa maľba ženy so zaťatou päsťou, ktorá odkazuje všetkým dámam, že to dokážu. Portrét Rosie sa stal ikonickým počas druhej svetovej vojny. Kým muži boli zverbovaní do armády, ženy museli prebrať ich prácu a Rosie im mala ukázať, že na to majú.

Ženy pracovali v továrňach a prístavoch. A práve v továrni pracovala aj istá Naomi Parker Fraley, ktorá sa stala inšpiráciou pre známu Rosie. Fotograf ju zachytil počas kontrolovania stroja na montážnej linke, na ktorej sa vyrábali lietadlá.

2. Samuel Wilson a strýko Sam

Zdroj: Wikimedia / James Montgomery Flagg / Neznámy

Strýko sa stal symbolom patriotizmu, a dokonca aj symbolom samotných Spojených štátov. Jeho predobrazom bol údajne istý Samuel Wilson, mäsiar z New Yorku. Plagát strýka Sama sa používal počas prvej a druhej svetovej vojny na verbovanie nových vojakov.

3. Helen Kane a Betty Boop

Zdroj: Wikimedia

Betty Boop je animovaná postavička, ktorú vytvoril Max Fleischer a jeho tím animátorov. Postavička je v postate karikatúrou speváčky Helen Kane, ktorá sa preslávila najmä piesňou „I Wanna Be Loved By You“. Helen však nemala pre tento výtvor pochopenie a jeho autorov zažalovala.

4. Joaquin Murrieta a Zorro

Zdroj: Wikimedia / Charles Christian Nahl / Dynamite Entertainment

Maskovaný lupič so zlatým srdcom bol tiež inšpirovaný skutočnou postavou. Joaquin Murrieta žil v Kalifornii v 19. storočí a prezývali ho aj „Robinom Hoodom zo západu“. Na Joaquina bola vypísaná odmena 5 000 dolárov. V roku 1953 bol zabitý, avšak mnohí ľudia tomu nechceli uveriť, a tak sa stal predmetom rôznych mýtov a špekulácií.

5. Logo NBA a Jerry West

Zdroj: Wikimedia / National Basketball Association / Neznámy

Logo NBA (National Basketball Association) vzniklo v roku 1969 a navrhol ho grafik Alan Siegel. Silueta hráča s loptou bola inšpirovaná legendárnym basketbalistom Jerrym Westom.

6. Willard Scott a Ronald McDonald

Zdroj: Wikimedia / Towinn / Willard Scott

Známeho šaša zo siete rýchleho občerstvenia vytvoril a hrával herec Willard Scott v rokoch 1963 až 1966 vo Washingtone. O skúsenostiach s touto prácou napísal aj knihu s názvom „The Joy of Living“.

7. Howard Hughes a Iron Man

Zdroj: Wikimedia / Acme Newspictures / Salvador Larroca

Howard Hughes bol excentrický vynálezca, dobrodruh a filmový producent. O jeho živote vznikol známy film Letec, v hlavnej úlohe s Leonardom DiCapriom. Stan Lee, autor komiksov o Iron Manovi, priznal, že práve Howard Hughes bol inšpiráciou pre Tonyho Starka.

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Mladá či stará žena? To, čo na obrázku uvidíte ako prvé, o vás veľa napovie

Odporúčame: