Search
Close this search box.

Spolu už 31 rokov: Toto je 6 pravidiel šťastného manželstva podľa Toma Hanksa

Existujú však aj výnimky. Jednou z nich je manželstvo Toma Hanksa a Rity Wilson. Sú svoji už 31 rokov a napriek tomu, že zažili veľké krízy a problémy, ich láska podľa ich vlastných slov stále silnie.

Portál brightside.me zverejnil 6 pravidiel, ktorých sa americký herec a režisér drží. Môžu byť inšpiráciou pre nás všetkých.

1. Neuzatvárajte manželstvo pred tridsiatkou

Rita a Tom sa prvýkrát stretli v roku 1995 počas nakrúcania filmu Volunteers (Blázni a dobrovoľníci). Hrali zamilovanú dvojicu a ich filmové vzplanutie sa prenieslo aj do skutočného života. Tom mal v tom čase už dve deti a bol ženatý, Rita mala snúbenca. Po troch rokoch skrývania sa herec rozviedol a požiadal Ritu o ruku.

Zdroj: Gettyimages

Hanks sa po rokoch priznáva, že urobil chybu, keď vstúpil do prvého manželstva. Bol príliš mladý a impulzívny. Manželstvo má byť výsledkom zodpovedného rozhodnutia a nie chvíľkového pomätenia mysle. Preto americký herec odporúča počkať s manželstvom aspoň do 30-tky.

2. Aj v tých najkritickejších situáciách robte kompromisy

Tom Hanks bol rímskokatolík, Rita Wilson gréckokatolíčka. Pre Ritu bola jej viera veľmi dôležitá, preto sa Tom pred mnohými rokmi rozhodol vyjsť jej v ústrety a konvertoval. „Rozhodol som sa obetovať pre ňu. Rita má grécky pôvod a je gréckokatolíčka. Ja som bol predtým katolík, ale rozhodol som sa konvertovať, pretože som mal hlboký rešpekt voči jej rodine,“ hovorí.3. Podporujte sa navzájom

V každom vzťahu prídu krízy a ťažké okamihy. Dôležité je dať tomu druhému vedieť, že stojíte pri ňom, a to nielen v dobrom, ale aj v zlom. V roku 2015 diagnostikovali Rite rakovinu prsníka. Obávala sa, ako to ovplyvní ich vzájomný vzťah. Tom ju však zahrnul láskou a nehou. Choroba ich dokonca ešte zblížila a, našťastie, Rita zákernú chorobu prekonala.

4. Robte malé, milé veci, ktoré potešia vášho partnera

Obaja často a radi cestujú. Nie je to len záľuba, ale aj súčasť ich práce. Rita sa snaží cestovať spolu s Tomom, aby boli spolu čo najčastejšie. Ich manželstvo stále nestratilo iskru, možno je to aj kvôli množstvu drobných pozorností, ktorými Tom zahŕňa svoju polovičku.

Zdroj: Unsplash

„Moja manželka je moja láska a puto, ktoré je medzi nami, sa nedá vyjadriť obyčajnými slovami ako manželka, priateľka či matka. Nedokážem si predstaviť svoj život bez nej. Často jej zanechávam správy blízko telefónu alebo po kuchyni. Želám jej pekný deň a podobné drobnosti.

Správy píšem na niektorom zo svojich písacích strojov, mám ich v zbierke asi sto. Takisto posielam Rite reportáže dní, ktoré prežijem bez nej. Fotím jej obrázky všetkého, čo sa deje okolo mňa. Odfotím jej môj obed, ľudí, ktorých stretávam, zábery, ktoré natáčam. Myslím si, že sa jej to páči,“ uviedol.

5. Milujte svojho partnera presne takého, aký je

„Táto žena ma milovala, keď som bol chudý, milovala ma, keď som bol tučný. Milovala ma ako plešatého, aj ako vlasatého. Viem, že táto žena ma jednoducho miluje. A preto som šťastný človek.“ Takto láskyplne hovorí Tom Hanks o ich láske, ktorá vychádza zvnútra, a nie je závislá na fyzickom výzore.6. Najdôležitejšie je nájsť tú správnu osobu

Novinári sa často snažia prísť na koreň tomuto šťastnému manželstvu a pýtajú sa Hanksa, čo je jeho tajomstvom. „Tajomstvom môjho šťastného manželstva je to, že som ženatý s tou správnou ženou. Mal som šťastie, že som stretol úžasnú Ritu Wilson. Som najšťastnejší muž na svete,“ vyznáva sa Tom s úsmevom.

Zdroj: brightside.me, brain-sharper.comeonline.comeverythingzoomer.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: