Aktuálne

Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Študentky marketingu vytvorili kampaň, ktorá poukazuje na aktuálny negatívny dopad plastov

Reklama

Študentky Katedry marketingovej komunikácie a reklamy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre chceli prostredníctvom netradičnej guerilla kampane poukázať na nadmerné používanie plastových tašiek a sáčkov. Základnou myšlienkou bolo minimalizovať ich negatívny dopad na životné prostredie.

zdroj: Tímea Chyláková

V rámci tejto kampane bola kreatívnym spôsobom nainštalovaná plastová figurína, oblečená do použitých plastových a igelitových tašiek. Tejto úlohy sa študentky zhostili naozaj bravúrne. Súčasťou bol výstižný plagát s textom: „Používajte vlastné tašky alebo použite radšej papierovú tašku. V prípade, že aj tak odchádzate s igelitkou, zrecyklujte ju!“ Tým chceli študentky zdôrazniť, že je stále čas na to, aby sme sa k životnému prostrediu správali zodpovednejšie.

„Guerilla kampaň mala pozitívne reakcie, čo nás naozaj potešilo. Väčšina okoloidúcich sa pri figuríne zastavilo, dokonca sa s ňou niektorí aj s nadšením vyfotili,“ spomínajú študentky.

Reklama

zdroj: Tímea Chyláková

Plasty sú odolné voči rozkladu a sú takmer nezničiteľné. Každý rok sa vyhodí do odpadu až neuveriteľných 8 miliárd plastových tašiek, čo je alarmujúce číslo. Práve plasty, ktoré sú vyrobené ľuďmi, s nami zostanú až stovky rokov. Pretože ich výrobou sa znehodnocuje životné prostredie je možné, že malou zmenou svojich návykov, môžeme spoločne dosiahnuť veľký výsledok.

Reklama
Reklama
You don't have permission to register