Search
Close this search box.

Vrak lode pri Niagarských vodopádoch sa po 101 rokoch začal hýbať. Prečo?

Loď stroskotala tesne pred samotnými vodopádmi pred vyše 101 rokmi. Stala sa vyhľadávanou turistickou atrakciou. Po veľkej búrke, ktorá sa krajinou prehnala počas Halloweenu, sa však loď začala hýbať.


Volá sa Iron Scow a je súčasťou Niagarských vodopádov už od roku 1918. Ešte pred tohtoročným Halloweenom ste mohli nájsť jej vrak v blízkosti vodopádu Horseshoe, teda na kanadskej strane Niagarských vodopádov.

Posádku nákladného člna Iron Scow tvorili dvaja ľudia, ktorí sa napokon dokázali zachrániť. Po skaliskách, v ktorých sa loď zakliesnila, sa im podarilo vyšplhať na breh. Portál unilad.co.uk však informoval, že loď, ktorú dlhé desaťročia držali skaly, sa po 101 rokoch nečakane pohla.

Spôsobila to silná búrka, ktorá sa oblasťou prehnala počas Halloweenu. Kvôli vetru sa v rieke vytvoril silný prúd, ktorý strhol loď so sebou. Voda ju prevrátila na druhý bok a otočila okolo vlastnej osi. Napokon zostal Iron Scow zaseknutý asi 50 metrov od pôvodného miesta.

Nikto zatiaľ netuší, ako dlho zostane loď zaseknutá na tomto mieste. Opäť to môžu byť roky, ale prúd ju môže strhnúť aj v priebehu niekoľkých dní. Momentálne sa nachádza v tesnej blízkosti vodopádu Horseshoe, ktorý je najväčší zo všetkých Niagarských vodopádov. Predpokladá sa, že záujem turistov vďaka tejto atrakcii porastie.

Zdroj: Unilad

Zdroj titulnej fotografie: Twitter / Screenshot 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: