Search
Close this search box.

Tepláky či joggery: Ako si správne vybrať?

Tepláky patria medzi najobľúbenejší kúsok oblečenia. Cítime sa v nich pohodlne. Veď čo môže byť lepšie ako predstava, že prídete domov z práce, vyzlečiete si oblek a dáte si na seba tepláky. Človek sa hneď cíti príjemnejšie a pohodlnejšie.


Dnes nie sú tepláky iba typickým domácim oblečením, dnes si tepláky už môžete obliecť aj keď idete niekam von, vyvenčiť psa alebo v nich môžete ísť dokonca na nákup. Tepláky už nepôsobia iba ako domáce oblečenie, ale na trhu je množstvo štýlových teplákov, ktoré si môžete obliecť aj keď idete niekam von a vôbec nemusíte vzbudzovať dojem toho, že ste iba vybehli z domu po niečo do obchodu, ale práve naopak aj v teplákoch môže váš outfit vyzerať štýlovo.

Okrem toho, tepláky využívame aj pri športových aktivitách. Keď idete niekam do fitnes centra určite chcete okrem cvičenia, vyzerať dobre a štýlovo. Preto už dnešné tepláky nie sú také ako kedysi fádne, ale dokážu oživiť vás outfit. Viac inšpirácií a tipov nájdete TU.

Dnes už majú tepláky ďalšieho nástupcu – joggery. Aký je teda rozdiel medzi klasickými teplákmi a joggerami?

Joggery sa od klasických teplákov líšia tým, že sú akýmsi spojením klasických nohavíc a teplákov. Jogerry sú nohavice, ktoré tvarom pripomínajú tepláky. Charakteristické pre tvar joggerov je to, že na konci majú patent, čo pripomína tepláky. Tento patent je veľmi obľúbený. K joggerom si preto môžete obuť tenisky alebo nižšie šnurovacie topánky.

Joggery sa hodia na každodenné nosenie. Či už idete niekam von, do kina alebo iba niekam na drink s kamarátmi, joggery sú tou správnou voľbou. Budete pôsobiť ležérne, no pritom štýlovo, a okrem toho sa v nich určite budete cítiť veľmi pohodlne. Zladiť ich, ako sme už vyššie spomínali, môžete s teniskami alebo nižšími topánkami na šnurovanie.

Ak chcete pôsobiť skôr športovo, zvoľte k joggerom športové tričko, športovú mikinu s alebo bez kapucne a celý outfit doplňte jednoduchými teniskami. Na druhej strane, aj s joggerami môžete docieliť formálny štýl, ak si ku nim oblečiete polokošeľu alebo biele tričko, a na to si prehodíte blejzer. Nemali by sme ešte zabúdať na praktickú pánsku tašku cez rameno, ktorá už iba dopomôže k výslednému efektu vášho outfitu.

Pozrime sa teraz bližšie na to, ako a s čím by sme mali nosiť tepláky

Tepláky ako tomu boli kedysi sa už nenosia iba ako domáce oblečenie, a taktiež nie iba ako oblečenie, ktoré si vezmeme do fitnes centra alebo na nejaké športové aktivity. Čoraz viac si ich muži obliekajú aj pri iných príležitostiach. Avšak netreba to preháňať, pravdaže nie je práve najvhodnejšie obliecť si tepláky na pracovný pohovor alebo pracovnú schôdzu, ale taktiež sa nehodia aj na niektoré miesta ako niektoré reštaurácie, ale ani do divadla. S čím je ich teda najlepšie kombinovať?

Ako teda a kedy je vhodné obliecť si tepláky

Začneme asi tým najhlavnejším, a to je vykonávanie nejakého outdoorového športu. Keď si idete napríklad zabehať alebo si radi zacvičíte či už vo fitnes centre alebo na outdoorovom ihrisku, tepláky spĺňajú svoj účel. Nebránia vám v pohybe a počas chladných dní vás zahrejú.

S čím ich v tomto prípade skombinovať? Najlepšie sa hodia so športovou mikinou na zips. Často sa už na mikinách, ale aj na teplákoch, nachádzajú reflexné prvky, ktoré sú veľkým plusom, pretože keď sa rozhodnete, že si pôjdete zabehať a vonku sa už začalo stmievať, tieto reflexné prvky vás v pravom momente osvietia, a tak si vás napríklad vodiči áut hneď všimnú.

Tepláky a joggery sa dajú využiť na každodenné nosenie. Záleží iba na tom, s čím ich skombinujete a tým docielite želaný efekt.

Zdroj titulnej fotografie: Pexels

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: