Search
Close this search box.

TEST: Aké zviera si všimnete na obrázku ako prvé? Vaša voľba prezradí mnoho o vašej osobnosti

Zaujímavé je, že naše podvedomie je priamo spojené aj s naším vedomím. Toto spojenie sa dá dokázať napríklad prostredníctvom nasledovného veselého obrázka, ktorý zverejnil portál brightside.me. Ukrýva v sebe 11 rôznych zvierat. Oči ho vnímajú ako jeden celok, ale podvedomie si z neho dokáže vybrať zviera, ktoré mu je najbližšie.Nie sme si síce celkom istí, že to skutočne funguje, ale za pokus nič nedáte. Kvízov a testov osobnosti predsa nikdy nie je dosť. A tu je už spomínaný obrázok: 

Zdroj: Brightside

Tak čo, ktoré zviera vám padlo do oka ako prvé?

 

1. Zebra

Tých, ktorí zbadali ako prvú zebru, vystihujú slová ako zábavní, charizmatickí, či otvorení. Sú veľmi aktívni a spontánni, ľudia trávia v ich spoločnosti veľmi radi svoj čas. Majú skvelé komunikačné schopnosti, preto by sa mohli stať úspešnými obchodníkmi. Sú však otrávení, ak musia robiť dookola to isté. Neznesú nudu a k životu potrebujú stále nové impulzy.

2. Mačka

Tí, ktorí zbadali ako prvú mačku, nie sú pravdepodobne veľmi ukecaní a ľudia si o nich myslia, že sú hanbliví. To však nie je celkom pravda, oni len radšej pozorujú ľudí z bezpečnej vzdialenosti, nakoľko nie sú radi v centre pozornosti. Vôbec ich však netrápi, čo si o nich druhí ľudia myslia – na ich názory celkom úprimne kašlú. Jediný, na kom záleží, sú totiž oni sami. Sú nezávislí a sebestační.

3. Kačka

Tí, ktorým ako prvá padla do oka kačka, sú považovaní za absolútnych optimistov, ktorých nič nezlomí. Ich pohár nie je poloplný ani poloprázdny, vždy je plný toho najlahodnejšieho nápoja. Vychutnávajú si každý jeden moment, ktorý im život prinesie. Radi spoznávajú nové miesta, učia sa nové veci a ich zvedavosť je nekonečná.

4. Koala

Tí, ktorí ako prvú zbadali koalu, sú považovaní za veľmi pokojných ľudí, ktorí sú radi, ak ich život plynie v zabehnutej rutine. Sú veľmi láskaví, citliví, starostliví a ich priatelia vedia, že sa na nich vždy môžu spoľahnúť. Nemajú radi veľké párty, radšej si v pokoji domova vychutnajú dobrý film, či knihu. Radi nezištne pomáhajú druhým.

5. Slon

Tí, ktorým padol do oka ako prvý slon, sú úprimní a zaujímajú sa o veci, ktoré sa dejú okolo nich. Sú verní, zodpovední a ich blízki sa na nich môžu vždy spoľahnúť. Ak potrebujú pomoc, vždy idú rovno za nimi. A dobre robia, títo ľudia sú totiž veľmi dobrými poslucháčmi a dokážu nájsť východisko aj z najväčších problémov. Ich rodina a priatelia sú pre nich najdôležitejší, záleží im na tom, aby sa cítili dobre. Iba vtedy sa aj oni dokážu cítiť spokojne.

6. Medveď

Tí, ktorí zbadali ako prvého medveďa, si zakladajú na tradíciách. Sú konzervatívni, majú pevný hodnotový rebríček a podľa neho sa aj snažia usporiadať si svoj život. Nemajú radi hlučné a rušné miesta, vždy hľadajú skôr akúsi harmóniu. Sú chápaví, trpezliví a diplomatickí. Majú radi pravidlá a predpisy, ktorých sa striktne držia. Prekážajú im zbrklé rozhodnutia, vždy si všetko radšej vopred premyslia. Pracujú tvrdo, sú spoľahliví a lojálni. Nikdy nemeškajú, a to isté očakávajú aj od ostatných.7. Žirafa

Tí, ktorým padla do oka prvá žirafa, sú milovníkmi spoločnosti a zábavy. Sú flexibilní a bez väčších problémov sa dostanú do centra skupiny ľudí, ktorých možno ani nepoznajú. Dokážu sa porozprávať s každým. Sú tiež veľmi tolerantní a majú minimum nepriateľov. Napriek tomu, že na prvý pohľad vyzerajú ako veľkí optimisti, sú veľmi citliví. Sú verní svojim priateľom, a to isté očakávajú aj od nich. Nemajú radi rutinu, preto často menia svoju prácu a záujmy.

8. Prasa

Tí, ktorí ako prvé zbadali prasa, sú s najväčšou pravdepodobnosťou nezávislými osobnosťami, ktoré najradšej pracujú samostatne. Majú úžasnú myseľ a ostatní im málokedy stíhajú, preto sa radšej spoliehajú len sami na seba. Ich cit pre detail, úžasná pamäť a závideniahodné analytické schopnosti, z nich robia ideálnych adeptov na prácu vyšetrovateľa. Nie sú extroverti, ale nemajú ani problém vychádzať s ľuďmi.

9. Zajac

Tí, ktorým padol zrak najskôr na zajaca, sú kreatívni a plní energie. Ich dobrá nálada je nákazlivá, kamkoľvek prídu, prinášajú radosť a smiech. Každý sa chce s nimi spriateliť, majú úžasný zmysel pre humor. Vďaka tomu sú vždy v centre pozornosti. Ľudia, ktorí ich až tak dobre nepoznajú, si môžu myslieť, že sú plytkí. To však nie je pravda. Dokážu byť citliví, empatickí a radovať sa, keď sú ľudia okolo nich šťastní. Netreba však zabúdať na to, že aj oni potrebujú niekedy prestávku.

10. Lev

Tí, ktorí si ako prvého všimli leva, patria medzi prirodzených vodcov, ktorí dokážu presvedčiť ľudí, aby ich nasledovali. Niekedy však majú tendenciu byť príliš dominantní a ich sila dokáže byť až zastrašujúca. Neboja sa žiadnych výziev, v skutočnosti ich milujú, pretože sú pre nich príležitosťou dokázať ich schopnosti. Takmer vždy vyhrávajú, majú úžasné strategické myslenie a v živote sa nestratia.

11. Sova

Napokon, tí, ktorí zbadali ako prvú sovu, dokážu analyticky myslieť a milujú samostatnú prácu bez zasahovania iných ľudí. Majú radi ticho a v spoločnosti sa len málokedy cítia úplne komfortne. Všetko majú zorganizované, neznášajú chaos. Sú perfekcionisti a niekedy to isté očakávajú aj od druhých. Mali by si však uvedomiť, že práve nedokonalosť je to, čo robí ľudí výnimočnými. Napriek tomu, že sa neradi socializujú, okolie má ich spoločnosť celkom rado. Je to kvôli ich inteligencii a zmyslu pre humor.

 

Ako ste dopadli? Sedí na vás daná charakteristika?

 

Zdroj: brightside.me, simplypsychology.org

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: