Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Tieto ochorenia a ich prvé príznaky sa neoplatí podceňovať. Ako sa chrániť?

Z rôznych dôvodov je naše telo vystavené množstvu nepríjemných ochorení. Veľký vplyv na stav nášho organizmu majú gény, no určite sa pod viaceré zlyhania podpisuje aj okolie. K takýmto najčastejším ochoreniam patria v súčasnej dobe alergie a rakovina prostaty, ktorú muži pre obavy z návštevy urológa podceňujú.

A nie je ten najmenší dôvod. Práve lekár dokáže skryté genetické predispozície včas odhaliť a zachrániť vás pred ohrozením života.

Alergie majú negatívny dopad na náš život a pohodlie

Frekvencia alergií od 70. rokov minulého storočia celosvetovo prudko vzrástla. Počet ľudí postihnutých sennou nádchou sa v rokoch 1990 až 2011 zdvojnásobil. Podľa aktuálnych údajov je približne každý piaty dospelý a každé štvrté dieťa alebo dospievajúci postihnutý formou alergie, ako je senná nádcha, alergická astma, neurodermatitída, potravinová alebo kontaktná alergia.

Za nárast alergií v posledných desaťročiach sú čiastočne zodpovedné zmeny životného prostredia, životného štýlu a stravovacích návykov. Tieto dôležité ovplyvňujúce faktory vysvetľujú, prečo je postihnutých toľko detí a dospievajúcich, ale aj to, prečo bola u ľudí v pokročilom veku novodiagnostikovaná alergia.

Stavy, ktoré môže toto ochorenie spôsobiť sú nepríjemné, preto je včasná návšteva dobrej alergológie v Trenčíne alebo blízkom okolí tá najlepšia prevencia!

Nebojte sa návštevy urológie

Rakovina prostaty je dnes diagnostikovaná u každého šiesteho muža nad 50 rokov. 4 z 5 postihnutých mužov na ňu však nezomrú, pretože rakovina prostaty má často priaznivý priebeh. Existujú však rôzne typy buniek rakoviny prostaty. Niektoré sa rozmnožujú veľmi rýchlo a agresívne, zatiaľ čo iné rastú pomaly.

Rakovina prostaty je teda bežné ochorenie, ktoré však často rastie pomaly a nie veľmi agresívne. Rozdelenie do rizikových skupín dáva prvotný údaj o tom, či je rakovina pravdepodobne neškodná alebo nebezpečná. Avšak, aj v tomto prípade platí, že len skorá návšteva najbližšej urológie v Nových Zámkoch alebo okolí dokáže jej prvé príznaky včas odhaliť.

Pre mnohých mužov je diagnóza rakoviny prostaty spočiatku šokom. Ale práve od preventívnych prehliadok u urológa závisí dobrý výsledok a jednoduchšia liečba.

Určite sa preto pravidelným návštevám u lekára nevyhýbajte a váš život bude omnoho jednoduchší , pretože jeho plynulý chod žiadne nepríjemné ochorenie nenaruší.

You don't have permission to register