Search
Close this search box.

Tieto vianočné trhy v Európe si ľudia zvolili za tie najkrajšie pre rok 2019

Milujete Vianoce? Milujete pohľad cez okno, za ktorým padajú snehové vločky? Radi zažívate vianočnú atmosféru pri varenom víne v kruhu svojej rodiny či priateľov?


V nasledovnom článku vám predstavíme rebríček najkrajších vianočných trhov v Európe, ktorý každoročne zostavuje portál European Best Destinations. Na základe hlasovania ľudí, ktoré sa uskutočnilo ešte počas minuloročného vianočného obdobia, zostavili rebríček pre rok 2019. My sme vybrali prvých sedem priečok, keďže číslo sedem mnohí z nás vnímajú tak nejako magicky.

1. Tallin, Estónsko

Zdroj: gotallinn.info

Zaujímavosťou je, že podľa istej legendy vybral samotný Santa Claus práve Tallin za mesto, v ktorom sa mali konať prvé vianočné trhy. Dnes, v roku 2019, získavajú prvé miesto v rebríčku najkrajších európskych vianočných trhov pre tento rok. Už od roku 1441 sa pred radnicou stavia viac ako 60 drevených chatiek, v ktorých predajcovia ponúkajú vence, ručne vyrábané hračky, koberce z ovčej kože, lokálne výrobky, ale, samozrejme, aj varené víno či medovinu. Vianočné trhy tam trvajú už od 15. novembra do 7. januára.

2. Budapešť, Maďarsko

Zdroj: urbanadventures.com

Do Budapešti to určite nebudete mať ďaleko. Sadnete na vlak, ste tam za pár hodín, a k tomu ešte uvidíte druhé najkrajšie vianočné trhy v Európe. Trvajú od 22. novembra do 1. januára, pričom ich centrum nájdete na námestí pred Bazilikou sv. Štefana, kde si okolo stromčeka môžete aj zakorčuľovať.

3. Štrasburg, Francúzsko

Zdroj: Pinterest

Zaujímavosťou je, že tieto vianočné trhy sa odohrávajú v historickom centre mesta, ktoré je zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Sú o niečo mladšie ako v Talline, konajú sa tu od roku 1570. Občerstvenie a suveníry lákajú prostredníctvom 300 drevených stánkov nielen na Grande-Île, čo je priamo v srdci mesta, ale trhy sú rozmiestnené po celom meste. Stánky a vianočnú atmosféru tu môžete nájsť od 22. novembra do 30. decembra. 

4. Viedeň, Rakúsko

Zdroj: WienTourismus / Christian Stemper

Viedenské vianočné trhy máte z Bratislavy iba na skok. Cesta vás za určitých podmienok môže niekedy vyjsť už od jedného eura. Hlavné vianočné trhy nájdete na Rathausplatz, ale na varenom víne a punči si tiež viete pochutnať aj na Štefanskom námestí či pri zámku Schönbrunn. Trhy tu môžete nájsť od 16.novembra, pričom potrvajú len do 26. decembra. 

5. Erfurt, Nemecko

Zdroj: Pinterest

Dominantou tohto miesta je obrovský vianočný stromček so sviečkami či betlehem. Návštevníci tu však môžu nájsť aj ruské kolo, na ktorom určite zažijú nezabudnuteľný výhľad na mestečko a trhy. Sú to najkrajšie vianočné trhy v Nemecku a trvajú od 26. novembra do 22. decembra. Deň pred Vianocami si už teda na dobrotách v stánkoch nepochutnáte, no organizátori asi len chceli dopriať ľuďom, aby stihli dokúpiť darčeky a prichystať všetky dôležité veci, ktoré k Vianociam patria.

6. Poznaň, Poľsko

Zdroj: poznan.travel

Trhy v Poznani začali už 16. novembra a skončia sa ešte o deň skôr, ako v nemeckom Erfurte, a to 21. decembra. Do tohto rebríčka sa dostali po prvýkrát. Skvelým nápadom na výlet je spojiť lyžovanie v horách s návštevou krásnych vianočných trhov v jednom z najstarších a najväčších poľských miest.

7. Brusel, Belgicko

Zdroj: Reprofoto YouTube

Brusel, centrum Európskej únie, ponúka viac ako 200 drevených stánkov s občerstvením či rôznymi dekoračnými suvenírmi. Vianočné trhy sa tu každoročne konajú na Námestí sv. Kataríny. Nechýbajú ani rôzne atrakcie, ako napríklad korčuľovanie na ľade, kolotoče či rôzne hudobné a svetelné predstavenia. Ak by ste sa chceli vybrať práve do Bruselu, vianočné trhy tam začali 23. novembra a potrvajú do 5. januára.

Zdroj titulnej fotografie: urbanadventures.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: