Search
Close this search box.

Profesorka McGonagallová vo Fantastických zveroch 2? Tu niečo nesedí

Tvorcovia chceli touto správou potešiť fanúšikov, ale podaril sa im pravý opak. Prítomnosť Harryho profesorky transfigurácie totiž nedáva žiadny zmysel. McGonagallovú bude hrať 36-ročná Fiona Glascott, keďže udalosti Fantastických zverov sa odohrávajú dávno pred Harrym Potterom. Podľa oficiálnych výpočtov na stránke Pottermore sa Minerva McGonagollová narodila v roku 1935. Grindelwaldove zločiny sa však odohrávajú v roku 1927, čiže celých osem rokov pred jej narodením. Čarodejníci síce vedia kúzliť, avšak bábätko, ktoré má mínus 8 rokov a bojuje proti temným mocnostiam, je asi trochu cez čiaru.

Tvorcovia Fantastických zverov sa pokúšajú filmy čo najviac prepájať s pôvodnou sériou o Harrym Potterovi. Vytvárajú z Rowlingovej vízie veľmi plastický a bohatý svet. Avšak čím je svet širší, tým viac logických chýb sa vynára. Skalní fanúšikovia poznajú knihy o malom čarodejníkovi možno lepšie ako samotná Rowlingová a objavia nezrovnalosti, ktoré si samotní tvorcovia nevšimli.

zdroj: Warner Bros.

Samotná Rowlingová tvrdí, že matematika je jej slabá stránka. Už v minulosti priznala, že v knihách jej nesedí počet detí študujúcich na Rokforte. „Predtým, než som dopísala Kameň mudrcov, som si sadla a vytvorila 40 detí, ktoré navštevujú ten istý ročník ako Harry. Nikdy som si nepovedala, že to sú všetci, viac ich nie je. Ale v podstate to tak bolo. Neskôr sa ma ľudia pýtali, koľko študentov navštevuje Rokfort. Jedna časť môjho mozgu vedela, že v ročníku ich je 40. Avšak tá druhá časť zahlásila, jasné, na celej škole je 600 žiakov, to znie dobre. Ľudia sa potom začali čudovať, kde všetky tie deti spia a zistili, že to vlastne vôbec nedáva zmysel.“Každý má právo mýliť sa. Avšak fanúšikovia Harryho Pottera nie sú veľmi nadšení. Našlo sa aj pár možných vysvetlení. Minerva dostala meno po svojej starej mame, takže možno sa vo filme objaví práve ona. Prípadne na nás scenáristi vyrukujú s nejakým šialeným cestovaním v čase. Nechajme sa prekvapiť, ako sa im z tejto situácie podarí vykorčuľovať.

Už v traileri si pozorní diváci všimli ďalšiu nezrovnalosť. Dumbledore učí Newta Scamandra bojovať proti prízraku na hodine obrany proti čiernej mágii. Dumbledore však predtým, než sa stal riaditeľom, učil transfiguráciu.

Trailer na Fantastické zvery: Gridelwaldove zločiny však hýri nápadmi a je skutočne magický. Bežný divák si spomínané chyby vo filme pravdepodobne ani neuvedomí. Veľmi zaujímavou odbočkou bude nepochybne Nagini, Voldemortov had. Vo filme ju spoznáme v jej ľudskej podobe.

Zdroj: unilad.co.uk, csfd.cz

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Ničí spoločnosť našu kreativitu? Krátky animovaný film vás prinúti zamyslieť sa

Odporúčame: