Search
Close this search box.

Turistka sa stratila na mori, kde prežila takmer dva dni. K záchrane jej pomohla aj jedna bizarnosť

Viete si predstaviť, že sa úplne nečakane ocitnete na člne uprostred mora bez akejkoľvek pomoci? A že tam prežijete bez nejakej vážnejšej ujmy takmer 2 dni? Turistka z Nového Zélandu to dokázala.


Ako informoval portál bbc.com, Kushila Stein, 45-ročná žena, prežila 37 hodín v člne na Egejskom mori neďaleko Kréty. Pomáhala totiž istému Britovi, ktorého v médiách nazvali jednoducho Mike, prepraviť jachtu z juhu Turecka do Atén.

Počas výletu sa však rozhodla trošku odreagovať, a tak sa vybrala na prechádzku po ostrove Folegandros. Keď sa však vracala naspäť, jedno z vesiel jej spadlo cez palubu a silný vietor ju odvial ďalej na more. Keď sa dlho nevracala, majiteľ jachty na druhý deň ráno ihneď zalarmoval grécke úrady a nahlásil jej nezvestnosť. 

Zdroj: Crete Live

Pobrežná hliadka po nej okamžite vyhlásila pátranie, do ktorého zapojila 6 plavidiel, vrtuľník, a dokonca aj podvodný dron. Keďže sa Kushila bála, že situáciu, v ktorej sa ocitla neprežije, napísala na bočnú stranu člna meno svojej matky a jej kontaktné údaje.

Všetko nakoniec dobre dopadlo

Žena prežila na mori aj vďaka tomu, že mala k dispozícii aspoň lízanky, ktoré sa stali načas jej hlavným zdrojom obživy. Bez akejkoľvek tekutiny a zabalená v plastových vreciach, aby jej bolo teplejšie. Avšak, ako skúsená námorníčka, nebola v tejto situácii úplne stratená a vedela, čo má urobiť, ak chce pomýšľať na záchranu. Aby upútala pozornosť, dala si na hlavu červenú tašku a využila zrkadielko na odrážanie svetla. 

Po rozsiahlom pátraní Kushilu nakoniec pobrežná hliadka našla 101 km od ostrova Kréta. Kvôli dehydratácii a podchladeniu ju okamžite previezli do nemocnice, aby sa z nepríjemného zážitku zotavila.

A aká bola prvá reakcia Kushily po jej záchrane? Ako uviedol denník New Zealand Herald, žena ihneď volala svojej matke, ktorej povedala: „ Mama, stále mám ešte jednu lízanku, ktorá mi ostala.“

Zdroj: bbc.com, nzherald.co.nz

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: