Search
Close this search box.

Umelec vytvoril s pomocou hendikepovaných ľudí najväčšiu galériu pod holým nebom na svete

Určite to poznáte. Idete po meste okolo rôznych budov, pri ktorých sa z času na čas pristavíte a poviete si, že by si zaslúžili nejaké to oživenie. Túto myšlienku mal v sebe pravdepodobne aj španielsky umelec, ktorý sa rozhodol vdýchnuť fádnym stavbám trochu života. 


Španielsky maliar a sochár Okuda San Miguel je známy svojím osobitým štýlom, pri ktorom rád experimentuje s rôznymi farbami. Jeho tvorba je založená na využívaní geometrických vzorov, ktoré vo svojej konečnej verzii zobrazujú zvieratá, ľudské postavy či tváre, ale aj náboženskú ikonografiu. 

Ako uvádza portál goodnewsnetwork.org, v rámci svojich prvých nástenných malieb sa umelec rozhodol oživiť španielsky región „Ciudad Real“ (tzv. Kráľovské mesto). Časom sa však rozhodol svoju myšlienku rozšíriť a povedal si, že nechce byť na to sám. Preto oslovil organizáciu, ktorá zabezpečuje prácu miestnym obyvateľom, ktorí trpia poruchami učenia či majú špeciálne potreby.  

Spolupráca priniesla dychberúce výsledky. Celému tímu sa podarilo premeniť 10 fádnych stavieb na farebné umelecké diela. Vytvorili tak najväčšie „múzeum pod holým nebom“ na svete. Neostali však len pri exteriéroch. Aktuálne pracujú na oživení interiérov, ktoré sa majú vyznačovať univerzálnosťou. Určené tak budú pre ľudí bez ohľadu na náboženské vyznanie, pohlavie či rasu. 

 

Pozrite sa na výsledok v nasledujúcom videu: 

Zdroj: goodnewsnetwork.org, Wikipedia

Zdroj titulnej fotografie: YouTube / Screenshot

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: