Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Úžasná metóda, ktorá vám pomôže prekonať lenivosť. Stačí naozaj málo

Metóda Kaizen, ktorá zahŕňa aj pravidlo jednej minúty, pochádza z Japonska. Ako uvádza portál brightside.me, jej autorom je konzultant Masaaki Imai, ktorý radí firmám, ako sa stať úspešnými. Imai verí, že jeho pravidlá sa dajú aplikovať nielen v podnikaní, ale aj v osobnom živote.

Stačí naozaj málo

Jedným z hlavných dôvodov, prečo zlyhávame v plnení našich cieľov, je, že chceme všetko získať rýchlo a bezbolestne. Do každého problému sa zahryzneme s veľkým odhodlaním a elánom. Keď však pominie počiatočná eufória, pochopíme, že námaha, ktorú musíme vynaložiť, je príliš veľká. Je preto jednoduchšie vzdať sa.

Metóda Kaizen sa zameriava práve na tento problém. Jej základným pravidlom je, že vec, ktorú si zaumienite, budete vykonávať každý deň, a to presne v rovnakom čase, vždy jednu minútu. Toľko predsa zvládne aj ten najväčší lenivec, no nie?

Nezáleží na tom, čo je vašim cieľom. Metóda sa dá aplikovať na každý aspekt vášho života. Či už chcete začať cvičiť, viac čítať, alebo sa naučiť cudzí jazyk. Zo začiatku to ide vždy ťažko a výsledky sú takmer neviditeľné. Dôležité je však vydržať a mať trpezlivosť. Daná metóda vás núti vrátiť sa k vášmu cieľu každý jeden deň a nevzdávať sa. Postupne uvidíte pokroky a budete motivovaní, aby ste prácou strávili čoraz viac času.Základom je trpezlivosť

Slovo Kaizen je tvorené dvoma slovami. Kai znamená po japonsky zmena, zen zasa múdrosť. Tento spôsob uvažovania je spätý najmä s východnými kultúrami. Je z neho cítiť veľkú pokoru a odhodlanie.

V našich podmienkach chceme zvyčajne vidieť okamžitý výsledok našej práce, chýba nám trpezlivosť. Aj u nás však máme príslovie, ktoré dokonale vyjadruje metódu Kaizen: „Nikto učený z neba napadol“. Ak teda chcete splniť svoje predsavzatia, venujte sa im skutočne poctivo a každý jeden deň. Úspech sa zaručene dostaví.

Zdroj: brightside.me, Wikipedia

You don't have permission to register