Search
Close this search box.

Užitočné rady, ktoré vám pomôžu vytvoriť ideálnu detskú izbu

Bez ohľadu na to, koľko detí máte, zariadenie detskej izby je dôležitým aspektom ich vývoja. Vhodné farby, osvetlenie a nábytok. Vybrať tieto veci s ohľadom na ich vek, záľuby a hodnoty nie je vždy jednoduché. S nami sa ale môžete presvedčiť o opaku.


V siedmich krokoch vám predstavíme najdôležitejšie body správneho zariadenia detskej izby, v ktorej bude radosť vyrastať.

Diskrétne farby so živými akcentmi

Farby v detskej izbe zohrávajú dôležitú úlohu a pokiaľ ide o novorodencov, platí to dvojnásobne. Zorné pole novorodenca dosahuje v prvých mesiacoch jeho života iba 30 cm. Predmety a krásne dekorácie do detskej izby, ktoré ho v tomto období obklopujú, sú veľmi dôležité a mali by byť preto jasné a farebné, so živými akcentmi.

Prírodné materiály

Prírodné materiály v dekoratívnych látkach, doplnkoch a nábytku (bavlna a ľan) sú pre modernú detskú izbu ideálne. Časom si nimi môžete vybaviť celý priestor. Nezabudnite ani na originálne detské kresielka zo 100 % bavlny.

Zdroj: Pexels

Príslušenstvo

Vytvorenie detskej izby je vždy príjemným zážitkom. A podmanivou atmosférou, ktorá vyvoláva nostalgiu, sa často nechajú uniesť aj dospelí. Hračky, koberce, tienidlá, pracovný stôl a iné žiarivé doplnky.

Avšak, výber nielen krásnej, ale správnej dekorácie nie je ľahká úloha, no pri dodržaní určitých pokynov sa môžete zaobísť aj bez pomoci dizajnéra. Myslite na to, že dieťa bude rásť a jeho hodnoty a správanie sa meniť.

Využite rozmanitosť úložných systémov

Skladovacích systémov nie je v dome nikdy dosť. Potrebujú ich dospelí, no využijú ich rozmanitosť a funkcie aj tie najmenšie deti. Vložky do poličiek, škatúľ, košov, ozdobných tašiek, organizátorov – všetko v záujme o dokonalý poriadok.

Keď bude dieťa trochu staršie, môže do košov vkladať čistú bielizeň, ako aj množstvo hračiek. Na ten istý účel sa dajú použiť aj ozdobné vrecká, kde mnohé z nich môžete aj zavesiť, no dbajte pritom, aby boli dostupné deťom.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou

Odporúčame: