Search
Close this search box.

Dýchajú luxusom, neuveriteľnými službami či ubytovaním. Pozrite sa, ako to vyzerá v supermoderných japonských vlakoch

Japonské vlaky však neudivujú iba svojou technologickou stránkou, ale aj komfortom, ktorý ponúkajú svojim cestujúcim.

 

Pozrite si interiér týchto neuveriteľne rýchlych mašiniek.

Sunrise Express

Sunrise Express je nočný vlak, v ktorom môžete aj prespať. Skladá sa vlastne z dvoch vlakov, Sunrise Izumo a Sunrise Seto. Tieto vlaky sú spojené na ceste z Tokia do Okajamy. V Okajame sa rozdelia, Sunrise Izumo pokračuje do mesta Izumoshi, Sunrise Seto má svoju konečnú v meste Takamatsu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

今週も頑張りますよっと #sunriseexpress

Príspevok, ktorý zdieľa あじ (@ajitk55),

Na ceste späť sa v Okajame opäť spoja a svoju púť skončia v Tokiu. Cestovanie týmto vlakom je skutočný zážitok, vďaka ktorému zažijete japonskú kultúru na vlastnej koži, a zároveň si vychutnáte pohľad na úžasnú krajinu. Vlak ponúka až 6 typov ubytovania.

1. trieda

Alebo tiež Deluxe či trieda A. Tieto izby sú tým najluxusnejším, čo vo vlaku nájdete. Posteľ, stôl, stolička, ale aj malé umývadlo. To všetko ponúka táto izbička pre jednu osobu, v ktorej sa budete cítiť ako v skutočnom, aj keď trochu neposednom hoteli.

Zdroj: Wikipedia

Dostanete tiež župan, pohodlné papuče, toaletné potreby a k dispozícii vám bude aj sprcha. Budete si môcť vychutnať výhľad na ubiehajúcu krajinu v dokonalom pohodlí a súkromí.

2. trieda

Do druhej triedy patria viaceré typy izieb ako Sunrise Twin, Single Twin, Single a Solo. Môžu sa v nich ubytovať jeden alebo dvaja cestujúci. Rovnako, ako aj v prvej triede, vám tieto izby zabezpečia absolútne súkromie, keďže sa dajú zamknúť.

Zdroj: WikipediaNobinobi

Ak však chcete zažiť skutočné Japonsko, vyskúšajte ubytovanie typu Nobinobi. Jedná sa o priestor s dvoma úrovňami, ktorý sa podobá na poschodovú posteľ. Jednotlivé ubytovacie jednotky sú jedna vedľa druhej a oddeľujú ich iba drevené dosky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Shuko Kawase, Artist (@studioshuko),

Majú okno, z ktorého môžete sledovať meniacu sa krajinu. Priestor je dostatočne dlhý na pohodlný spánok. Tento typ ubytovania zaručuje kontakt s lokálnymi ľuďmi, a je preto ideálny, ak chcete spoznať kultúru krajiny. Aj tu však platia japonské tradície. Pred vstupom na lôžko sa určite nezabudnite vyzuť.

Sprcha za 6 minút

Vo vlaku nájdete toalety, automaty na nápoje a rýchle občerstvenie, fajčiarske miestnosti, ale aj sprchy. Každá sprcha má časovač, ktorý odpočítava 6 minút. Potom sa sprcha vypne. Je preto veľkým umením neskončiť so šampónom vo vlasoch.

Zdroj: Wikipedia

Po sprchovaní stačí stlačiť gombík, ktorý sprchu automaticky vyčistí a už o minútu je opäť pripravená na ďalšie použitie. Cestovanie vlakom Sunrise Express je zážitkom, pri ktorom platí, že nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: