Search
Close this search box.

Vedci prišli so zaujímavou teóriou. Toto by ste mali jesť podľa vašej krvnej skupiny

Ľudia sú však v snahe získať dokonalé telo ochotní urobiť čokoľvek. Okrem zdravého stravovania a pravidelného pohybu, samozrejme. Táto diéta, podobne ako mnohé iné, sa snaží zjednodušiť cestu za štíhlym telom. Na to, aby ste ju mohli skúsiť, stačí vedieť vašu krvnú skupinu.

Poznáme 4 základné krvné skupiny – A, B, AB a 0. Pravdepodobne veľmi dobre viete, ktorá je tá vaša. Doktor D’Adamo vytvoril zoznam potravín, ktoré sú vhodné pre ľudí s jednotlivými krvnými skupinami.

 

My vám prinášame stručný prehľad toho, čo je pre vás zdravé, a ktorých potravín by ste sa mali vyvarovať.

 

Krvná skupina A

Ľudia s krvnou skupinou A by sa mali vyhýbať mäsu. Podľa D’Adama majú v žalúdku nízku hladinu kyseliny, v dôsledku čoho nie sú schopní efektívne stráviť živočíšnu bielkovinu. Preto by do svojho jedálnička mali zahrnúť dostatok ovocia, zeleniny a obilnín. Takisto odporúča konzumovať jedlo v čo najprirodzenejšom stave – čerstvé, surové a bez zbytočných dochucovadiel.

Zdroj: Pixabay

Krvná skupina B

Podľa spomínanej knihy sú ľudia s krvnou skupinou B takpovediac všežravci. Môžu si teda dopriať rôzne druhy jedla. Vyvarovať by sa však mali kukurici, pšenici, paradajkám a arašidom, keďže tieto potraviny im môžu spôsobovať priberanie, cukrovku a celkovú únavu. Vzdať by sa mali tiež kuracieho mäsa, ktoré im môže narušiť imunitu. Nahradiť by ho mali jahňacím, kozím alebo králičím mäsom.Krvná skupina AB

Táto skupina je najmenej rozšírená. Vznikla dlhodobým miešaním populácie s krvnou skupinou A a B , čím „zdedila“ vlastnosti oboch. Ľudia patriaci do tejto skupiny, dobre znášajú zeleninu a ovocie, ale dokážu si poradiť aj s mäsom. Blahodárne účinky na ľudí s krvnou skupinou AB majú vajcia, morské živočíchy a šaláty.  D’Adamo im takisto odporúča konzumovať menšie porcie jedla viackrát denne.

Krvná skupina 0

Ľudia s týmto typom krvi majú vysokú hladinu žalúdočných kyselín a sú schopní veľmi dobre tráviť živočíšne bielkoviny a tuky. Mali by si dopriať stravu bohatú na kvalitné mäso, ryby ale aj zeleninu a ovocie. Vyhnúť by sa však mali sacharidom v obilninách, keďže tieto sa v ich tele môžu ľahko ukladať ako tuk.

Zdroj: Pixabay

Štúdia z roku 2014 preukázala, že ľuďom, ktorí sa riadili D’Adamovou metódou, sa zdravotný stav skutočne zlepšil. Avšak nemalo to žiadnu spojitosť s krvnou skupinou. Ľudia s B-čkom sa mohli stravovať aj podľa A-čka, výsledok bol ten istý.

Diéta podľa krvných skupín je preto považovaná za vedecky nepodložený výmysel. Ak sa však budete riadiť D’Adamovými radami, nešliapnete vedľa a pravdepodobne sa vám podarí zlepšiť váš zdravotný stav. Jeho odporúčania sú totiž veľmi rozumné, nech už máte akúkoľvek krvnú skupinu.

 

Vyskúšali ste už túto diétu? Aký na ňu máte názor?

 

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista

Odporúčame: