Search
Close this search box.

Vianočné filmy majú s vaším zdravím zásadné prepojenie. Odborníci prekvapili verejnosť

Celý rok sa tešíme na ten moment, kedy si budeme s voňavými koláčikmi a v kruhu najbližších vychutnávať tie najväčšie vianočné filmové klasiky. Filmy ako Sám Doma, Princezná so zlatou hviezdou na čele, Mrázik či Popoluška sú jednoducho povinnou jazdou každých sviatkov. A navyše, odborníci sa zhodujú na tom, že pozeranie vianočných filmov naozaj pôsobí priaznivo pre naše zdravie.


Vianoce sú obľúbeným sviatkom mnohých z nás. Koláče, svetielka, radosť a pohoda. K tomuto obdobiu už neodmysliteľne patria aj typické vianočné filmy, ktoré zásadne pozeráme len počas tohto jedného obdobia. Veď uznajte sami, pozerať taký Polárny Expres uprostred leta nemá jednoducho to správne čaro.

Ako na nás vianočné filmy vlastne vplývajú?

Ak aj vy teda patríte k tým, ktorí sa celý rok tešia práve na štedrú nádielku vianočných filmov, máme pre vás skvelú správu. Odborníci sa zhodujú na tom, že pozeranie takýchto filmov pôsobí priaznivo na vaše zdravie.

Zdroj: Pexels

Vyjadrenie jedného zo psychológov priniesol portál doyouremember.com. Podľa neho, pozeranie vianočných filmov spôsobuje uvoľnenie dopamínu, teda hormónu, ktorý je zodpovedný za to, že sa jednoducho cítime dobre. 

Benefitov je však viac

Nejde však len o jediný pozitívny vplyv. Sledovanie vianočných filmov tiež pomáha redukovať úzkosť a stres, čo mnohí, po šialených dňoch strávených upratovaním, či behaním po nákupných centrách, určite ocenia.

V neposlednom rade, vianočné filmy nesú so sebou vo väčšine prípadov krásne posolstvo. Ukazujú ľuďom, že to najväčšie šťastie a tie najväčšie krásy života sú ukryté práve v maličkostiach, a že nádej na šťastné konce existuje. Takže, ak sa vám pri ich pozeraní pustí nejedna slzička, rozhodne nejde o náhodu.

Vianočné filmy skrátka majú na nás pozitívny vplyv. Stačí sa iba zabaliť do deky a vychutnať si ten váš obľúbený.

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Toto sú najväčšie slovenské a české vianočné hity. Poznáte ich históriu?

 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
10 faktov o legendárnom Levom kráľovi, ktoré vás zaručene prekvapia

Odporúčame: