Search
Close this search box.

Toto je aktuálne najkrajší muž sveta podľa vedcov

K tomuto prekvapujúcemu výsledku sa dopracovali za pomoci teórie tzv. zlatého rezu.


Zlatý rez je iracionálne číslo s hodnotou približne 1,618. Označuje sa gréckym písmenom φ a má niekoľko zaujímavých vlastností. Geometrické tvary, ktoré sú odvodené od tohto čísla, sú v európskej kultúre považované za esteticky krásne.

Zlatý rez poznali už v starovekom Grécku, prvýkrát ho definoval Euklides, zaoberal sa ním aj Leonardo Da Vinci. Je zaujímavé, že toto iracionálne číslo sa veľmi často objavuje v umení, prírode, ale aj v matematike. Práve zlatý rez použili vedci na skúmanie mužskej krásy. O výsledkoch informuje portál unilad.co.uk.

https://www.instagram.com/p/B7OP4a_H3fK/

Na prvom mieste sa umiestnil anglický herec Robert Pattinson, známy najmä ako upír Edward z tínedžerskej série Twilight, ktorého tvár sa na 92,15 % zhoduje s hodnotou zlatého rezu. Na druhom mieste skončil britský herec Henry Cavill, predstaviteľ Geralta zo seriálu Zaklínač, ktorý získal 91,64 %.

Celkový výsledok je sumár výsledkov, ktoré vyhodnocujú tvar pier, brady, čela a tváre, skúmajú tiež pozíciu očí či dĺžku a šírku nosa známych osobností. Na treťom mieste skončil Bradley Cooper, nasleduje Brad Pitt a prvú päťku uzatvára George Clooney. Na šiestom mieste skončil Hugh Jackman, ktorého nasleduje David Beckham, Idris Elba, Kanye West a Ryan Gossling.

O výsledkoch hovorí doktor De Silva, riaditeľ spoločnosti Centre For Advances Facial Cosmetic And Plastic Surgery so sídlom v Londýne: „Robert Pattinson bol jasným víťazom. Bol v prvej päťke takmer všetkých meraných kategórií, pretože má veľmi klasicky tvarované rysy a nádhernú čeľusť. Jediným jeho priemerným výsledkom boli pery, ktoré sú trochu tenké a ploché.“

https://www.instagram.com/p/B5vOK7sHGep/

Pred dvomi rokmi sa na prvom mieste tohto rebríčka umiestnil George Clooney, bohužiaľ, čas bol aj k nemu neúprosný. Jeho tvár stratila objem a okolo očí mu pribudli vrásky.

„Je to však stále krásny muž. Už len to, že je stále v top 5, napriek tomu, že sa blíži k šesťdesiatke, svedčí o jeho neuveriteľnej prirodzenej kráse,“ hodnotí De Silva. Ten zložil komplimenty aj ďalším mužom z prvej desiatky. Idris Elba má podľa neho takmer dokonalú bradu a Brad Pitt disponuje krásou, ktorá nepozná vek.

https://www.instagram.com/p/B8MIHVopCkE/

Ak si chcete vychutnať krásu Roberta Pattinsona na veľkom plátne, najbližšie budete mať príležitosť v júli tohto roku. Herec sa objaví v akčnom filme Tenet od uznávaného režiséra Christophera Nolana. V roku 2021 ho zasa uvidíme v komiksovom filme Batman, v ktorom stvárni hlavnú úlohu.

Zdroj: unilad.co.uk, Wikipedia

Zdroj titulnej fotografie: YouTube

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: