Search
Close this search box.

Vitamíny: Najlepší spôsob, ako posilniť svoju imunitu a oslabený organizmus

Známky zníženej imunitnej aktivity

  • únava
  • chronická únava
  • ospalosť alebo naopak nespavosť
  • bolesť hlavy
  • bolesti v svaloch a kĺboch.

Ďalšou etapou sú nekonečné „rany“, nie jedna infekcia, ani jeden vírus, ale niekoľko častejších ochorení. Poslednou etapou je celý rad chronických ochorení a komplikácií.

Rizikové skupiny

Treba poznamenať, že najčastejšie dochádza k prudkému poklesu imunity počas stresu a vysokého zaťaženia. Preto sú ohrozené osoby, ktorých povolania sú s výskytom stresu spojené. Sú to astronauti, piloti, podnikatelia, profesionálni športovci. Ľudia, ktorí sú kvôli povahe svojej práce nútení ignorovať spánok, príjem potravy a cvičenie, sú tiež ohrození. A aj staršie osoby tiež spadajú do rizikovej skupiny.

Zdroj: Pixabay

Účinnou prevenciou môže byť vitamínovo minerálny a účinný AcidoFIT nápoj, ktorého účinky pri pravidelnom prísune pomáhajú zlepšovať našu vnútornú rovnováhu, normálnu funkciu svalov a doplnenie všetkých potrebných minerálov. Ak potrebujete podporiť prirodzenú obranyschopnosť tela a menší detox, odporúčame.

Ako zlepšíte svoju imunitu?

Chcete byť zdraví a zmeniť svoj životný štýl. Začnite sa lepšie a zdravo stravovať, hýbať a z času na čas si dopriať aj potrebné množstvo vitamínov. Stres je hlavný nepriateľ imunity. Pokúste sa preto v sebe objaviť a navodiť čo najviac pozitívnych emócií. Ale musíte začať posilňovať svoju imunitu aj správnou výživou.Vitamíny a minerály sú najdôležitejšie

Hlavné pre imunitný systém sú vitamíny A, B5, C, D, F;

Takmer všetky rastlinné potraviny, najmä žltej a červenej farby (mrkva, červená paprika, melón, rajčiaky, tekvica) obsahujú betakarotén, ktorý sa premieňa v tele na vitamín A. Vitamín A a karotény sú zasa zodpovedné za silu imunitnej odpovede na invazívny antigén. Okrem toho sú schopné vás do určitej miery chrániť aj pred rakovinou. Ak ste vášnivý športovec, vaše telo bude zaťažené a vystavené oslabeniu imunity ešte viac, preto by ste mali mať zvýšený prísun týchto prvkov. Skúste HypoFIT,ktorý je súčasťou výživy každého športovca.

Zdroj: Pixabay

Aktívny životný štýl

Fyzické cvičenia sú užitočné a dôležité: gymnastika, aerobik, fitnes, jogging, plávanie, dlhé prechádzky, tvarovanie, a iné: Z tejto odrody si určite vyberiete. Ale pozor, opäť nesmie ísť nadmerné zaťaženie na úkor imunity.

Relaxácia

To najdôležitejšie na záver. Prídete z práce, ležíte na pohovke, zatvorte oči a skúste premýšľať nad niečím príjemným. Pomôžte si hlbokým a rovnomerným dýchaním a zapnite dobrú hudbu. Dokonale to odstraňuje únavu nahromadenú počas dňa a neumožňuje stresu, aby porazil imunitu.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: