Life is beautiful

“Nedopusť, aby ti včerajšok, zabral väčšinu dneška” – Will Rogers

Nájdeš nás aj tu

Zrodený pre beh: Spoznajte najrýchlejšieho detského bežca na svete

Spomínate si na časy, keď vám bolo 8 rokov? Čo bolo vaším najväčším koníčkom a čomu ste sa najradšej venovali? Chlapec menom Rudolph Ingram, pochádzajúci z oblasti Tampa Bay na Floride, v tom má úplne jasno. Jeho život úplne ovládol beh. 


Ako informuje portál inspiremore.com, 8-ročný chlapec pravidelne poráža svojich konkurentov a ľudia ho prirovnávajú k jamajskému atlétovi Usainovi Boltovi. Svojimi dosiahnutými úspechmi už teraz prekonáva niektorých športovcov z vyšších vekových kategórií. 

Rudolph sa začal venovať behu už vo svojich 4 rokoch. Aktuálne je už trojnásobným víťazom pretekov organizovaných americkou Amatérskou atletickou úniou.  

Najrýchlejšie dieťa na svete

V roku 2018 sa dostal do povedomia verejnosti, keď zvíťazil v behu na 100 metrov, a následne získal druhé miesto v behu na 200 metrov v rámci jeho vekovej kategórie na turnaji organizovanom úniou. Tam jeho úspechy však ešte ani zďaleka nekončia.

O rok neskôr ochromil konkurenciu, keď beh na 60 metrov dokončil za 8,69 sekúnd. Zároveň sa mu opäť podarilo zahviezdiť v behu na 100 metrov. Trať zabehol za 13,48 sekúnd, čím prekonal aj svoj doterajší osobný rekord, ktorý dovtedy činil 14,59 sekúnd. A práve táto skutočnosť mu zabezpečila nový titul „najrýchlejšieho dieťaťa sveta“

Chlapec však určite nelení, a svoje sny by si chce plniť aj naďalej. Túži byť súčasťou „National Football League“, najväčšej a najprestížnejšej ligy amerického futbalu na svete. Aktuálne si už stihol získať pozornosť národného futbalového mužstva.

Podpora ho ženie vpred

Traduje sa, že chlapec zdedil svoj atletický talent po svojom otcovi, ktorý sa futbalu venoval počas štúdia na vysokej škole. Práve ten je jeho veľkým vzorom a najväčšou podporou, ktorá jemu samému v detstve veľmi chýbala. Preto sa snaží dať svojmu synovi maximum.

„Nikdy som nevynechal žiadny tréning či hru, a venujem sa všetkým jeho tréningovým školeniam. Je hviezdou pre všetkých. Je to moje dieťa. Som manažér, kameraman, tréner, vodič… bez nároku na honorár. Tým je pre mňa to, keď ho vidím šťastného z toho, že robí, čo miluje,“ povedal pre FOX 13 News chlapcov otec

Dá sa povedať, že už teraz je Rudolph hviezdou, ktorú obdivujú ľudia po celom svete. Na svojom profile na Instagrame má aktuálne vyše 500 000 sledovateľov, ktorí poctivo a s obdivom sledujú jeho ďalšie napredovanie. 

Zdroj: inspiremore.com, fox13news.com

Zdroj titulnej fotografie: Instagram / blaze_813

You don't have permission to register