Search
Close this search box.

Vplyv otca na dcéru má väčší zmysel než sme si doteraz mysleli. Prečo je to jedna z najdôležitejších vecí v živote?

Otec sa pre dcéru stáva prvým vysnívaným mužom, jeho vlastnosti bude neskôr hľadať vo svojich partneroch. Ak sa otec dostatočne nepodieľa na jej výchove alebo ju sklame, môže mať následne sklony podceňovať sa a nedôverovať iným mužom.

 

Prečítajte si o dôvodoch, prečo je otec taký dôležitý v živote svojej dcéry:

 

Je tu pre ňu už od prvých hodín

Naša kultúra sa pomaly mení a muži majú konečne možnosť starať sa o svoje deti. Doteraz to bola viac-menej práca žien a muži sa len prizerali. Dnešní oteckovia sú so svojimi deťmi často už od prvého nádychu. Vymieňajú im plienky, ukladajú ich spať, kŕmia ich a tíšia ich plač. Otcova prítomnosť formuje medzi ním a jeho dcérou puto, ktoré sa v budúcnosti rozvinie do silného vzťahu.Posilňuje jej duševnú odolnosť

Dobrý vzťah s otcom znižuje u žien šancu na vznik úzkosti a depresie. Vnímavý otec dokáže počúvať svoju dcéru a tá sa naučí rozprávať o svojich pocitoch. V budúcnosti bude vďaka tomu schopná nadväzovať úspešné a naplnené vzťahy.

Zdroj: Pixabay

Pomáha budovať pozitívny vzťah k sebe samej

Vďaka otcovej láske dokáže žena v dospelosti oceniť samú seba a jej sebavedomie sa posilní. Ak otec v mladosti rešpektoval jej pocity, počúval jej myšlienky a zaujímal sa o jej koníčky, pomohol jej zbaviť sa neistoty a posilnil dôveru v jej vlastné schopnosti.

Ovplyvňuje jej vzťahy

Je to najmä otec, ktorý dcére ukazuje, ako má vyzerať láska a rešpekt. Dcéra vníma spôsob, akým jej otec komunikuje so ženami, najmä s jej matkou. Otcovo správanie nastavuje hranicu, ktorú je schopná neskôr akceptovať u svojho partnera. Podľa výskumov si dospelé ženy často hľadajú partnerov, ktorí sa mentálne podobajú na ich otcov.Ovplyvní aj jej finančnú situáciu a fyzické schopnosti

Dcéra často vidí svojho otca ako symbol finančnej stability a fyzickej sily. Ak je otec finančne stabilný, naučí sa to od neho aj jeho dcéra. Takisto sa od neho naučí, ako sa starať o svoje fyzické zdravie.

https://www.instagram.com/p/Bs_78_EhHim/?utm_source=ig_web_copy_link

Úloha otca vo výchove je čoraz dôležitejšia, na matky však netreba zabúdať. Tie učia svoje dcéry, okrem iného, aj to, ako vychovávať deti a žiť v partnerských zväzkoch.

Zdroj: brightside.me

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: