Search
Close this search box.

Otvorili najväčšiu hojdačku na svete. Dosiahne neuveriteľnú rýchlosť

Ste milovníkmi adrenalínu a prekonávanie veľkých výšok vám nerobí žiadny problém? Ak ste odpovedali kladne, nasledovná atrakcia sa s najväčšou pravdepodobnosťou ocitne na vašom cestovateľskom zozname. Po niekoľkých mesiacoch dôkladného testovania bola v Číne, dňa 30. júna 2020, otvorená najväčšia hojdačka na svete.  


Ako informuje portál LADbible, atrakcia je súčasťou Národného geoparku Longgang, ktorý sa nachádza v juhozápadnom čínskom meste Čchung-čching. Pôvodný plán otvorenia sa dostal do oneskorenia z dôvodu pandemickej situácie, ktorá ochromila viacero turistických oblastí.

Keďže však ide o atrakciu, ktorá už na prvý pohľad pôsobí vcelku nebezpečne, 4-mesačným testovaním a skúškou v simulovaných podmienkach sa aspoň odstránili potrebné nedostatky. Stavba bola vystavená prvkom, ktoré by na ňu mohli pôsobiť, ako napríklad vplyvu silného vetra, zemetraseniu či dokonca úderom blesku. 

Zdroj: Asia Wire

Pre adrenalínových nadšencov 

Obrovská hojdačka je situovaná na útese, ktorý sa nachádza asi 700 metrov nad riekou Shisun. Dokáže dosiahnuť 90-stupňový uhol a odvážlivcov prenesie vo výške 70 metrov cez útes do kaňonu. 

Samozrejmosťou je v tomto prípade vysoká rýchlosť, ktorá sa pohybuje na hranici až 120 km/h. A aby toho nebolo málo, súčasťou je aj vyhliadková plošina či horská dráha, ktorá simuluje pocit vrhania sa cez okraj útesu.

Zdroj: Asia Wire

Nová čínska atrakcia je prirovnávaná ku hojdačke s názvom Nevis Swing, ktorá vznikla na Novom Zélande a vyslúžila si titul „Najslávnejšej hojdačky na svete“. Čínske médiá však všade uvádzajú, že nová hojdačka je, čo sa týka rýchlosti a veľkosti, jednoznačne unikátom. 

Zdroj: ladbible.com

Zdroj titulnej fotografie: Asia Wire

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Vrak Titanicu o pár rokov definitívne zmizne. Trápi ho vážny problém
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: